Pierwsze rozstrzygnięcia w Lidze Mistrzów

W rewanżowych spotkaniach I rundy Ligi Mistrzów obyło się bez niespodzianek. Do kolejnego etapu rozgrywek awansowały zespoły Valletta FC, F91 Dudelange oraz Linfield Belfast.

W pierwszym pojedynku Valletta FC wygrał z FC Lusitans 8:0, dzięki czemu do rewanżu w Andorze mistrzowie Malty mogli podejść spokojnie. Po bramce w 16. minucie Brazylijczyka Benitesa Da Conceicao zespół gości wygrał 1:0. W kolejnej rundzie klub z Malty zagra z FK Partizan Belgrad.

Do wyłonienia zwycięzcy w spotkaniu, w którym zmierzyły się B36 Torshavn z Linfield Belfast, potrzebne były rzuty karne. Po pierwszym meczu, w którym padł bezbramkowy remis, w rewanżu również nie było goli. W rzutach karnych lepsi okazali się goście, którzy mieli precyzyjniej nastawione celowniki. Decydującą o losach rywalizacji „jedenastkę” przestrzelił Łukasz Cieślewicz, grający na Wyspach Owczych od 2011 roku. W nagrodę za zwycięstwo mistrzowie Irlandii Północnej zmierzą się z AEL Limassol.

W ostatnim meczu I rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów SP Tre Penne przegrało u siebie z Dudelande 0:4. Wynik meczu został ustalony już w pierwszej połowie. Pierwsza bramka padła w 28. minucie, strzelcem był Joachim. Ten sam zawodnik zdobył również drugiego gola sześć minut później. Kolejne bramki to była tylko kwestia czasu. W 40. minucie gola strzelił Benzouien, natomiast dzieła zniszczenia dokończył w doliczonym czasie gry Francuz Daniel Gomez. W następnej rundzie mistrzowie Luksemburga trafią na austriacką drużynę FC Red Bull Salzburg.

Pierwsze mecze II rundy eliminacji do Ligi Mistrzów odbędą się 17 i 18 lipca. Uczestniczyć w nich już będzie mistrz Polski Śląsk Wrocław. Rewanże tydzień później.