Pewny awans Zenitu

28 sierpnia 2013 Pewny awans Zenitu

O godzinie 18:00 polskiego czasu odbył się pierwszy środowy mecz play-off Ligi Mistrzów. Zenit Sankt Petersburg pokonał Pacos de Ferreira i przypieczętował swój awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Danny przypieczętował awans Zenitu
Danny przypieczętował awans Zenitu (fot. Comunidade.xl.pt)

Rewanż był tylko formalnością. Przed ośmioma dniami w Portugalii gospodarze ulegli Rosjanom aż 1:4, wówczas formą błysną Roman Shirkov, który strzelił trzy gole. Pacos de Ferreira na początku rozgrywek prezentuje się fatalnie, dwie ligowe porażki oraz odpadnięcie z Ligi Mistrzów – to dorobek podopiecznych Costinhy.

Od samego początku spotkania gospodarze narzucili własny styl gry. Swoją przewagę udokumentowali w 30. minucie, kiedy po podaniu Igora Smolnikova piłkę do siatki skierował Danny. Tuż po przerwie portugalski pomocnik strzelił swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. W 66. minucie za sprawą Alexandera Bukharova było już 3:0. Goście odgryźli się minutę później, kiedy Manuel Jose strzelił gola dla Portugalczyków. W 78. minucie bramkę z rzutu karnego zdobył wprowadzony w drugiej połowie Andriei Arshavin. Wynik w 88. minucie ustalił Carlao.

Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:2. W dwumeczu Rosjanie zwyciężyli aż 8:3.