Niemiecka prasa – co piszczy w niej przed starciem w Dortmundzie?


Przegląd prasy naszych zachodnich sąsiadów

22 listopada 2016 Niemiecka prasa – co piszczy w niej przed starciem w Dortmundzie?
www.simplycast.com

Analizując niemieckie media, można odnieść wrażenie, że więcej pisze się nie o samej Legii czy przewidywaniach na to spotkanie, a o meczu z Bayernem, sytuacji kadrowej, możliwym wielkim powrocie do gry Marco Reusa czy kontuzji podstawowego bramkarza – Romana Buerkiego, który nie zagra osiem tygodni. Nie znaczy to jednak, że nie można wyciągnąć z mediów smakowitych kąsków. Teraz to zrobimy.


Udostępnij na Udostępnij na

Kicker: Tuchel – brak Buerkiego „to jest najgorsze, co mogło się stać”

Renomowany dziennik odnosi się przede wszystkim do aktualnej sytuacji kadrowej, zwracając uwagę, że sporym osłabieniem będzie brak Romana Buerkiego, który złamał rękę i nie zagra do końca tego roku.

„Kicker” przypomina, że prawdopodobnie żaden klub nie ma tak dobrego numeru dwa w bramce jak Borussia Dortmund. Mowa oczywiście o Romanie Weidenfellerze, który we wtorek zagra w spotkaniu z Legią, a który już w tym sezonie pokazał klasę w Pucharze Niemiec, kiedy w serii rzutów karnych obronił dwie „jedenastki” wykonywane przez piłkarzy Unionu Berlin.

Nie zabrakło również ciepłych słów skierowanych pod adresem Legii Warszawa. Zrobił to m.in. obrońca Matthias Ginter, który stwierdził, że wtorkowy mecz to będzie zupełnie inne spotkanie niż to w Warszawie.

Wtorkowy mecz to będzie zupełnie inne spotkanie niż to w Warszawie. Matthias Ginter

Ruhr Nachrichten: Schmelzer i Durm niepewni. Reus zbliża się do powrotu

Lokalny dziennik poświęca miejsce sytuacji kadrowej Borussii Dortmund przed starciem z mistrzem Polski. Najbardziej elektryzującą wiadomością może być to, że we wtorek do gry po prawie półrocznej przerwie może wrócić Marco Reus (ostatni mecz zagrał 21 maja 2016 roku z Bayernem w finale Pucharu Niemiec).

Na stronie lokalnego dziennika pojawiła się również ankieta: jakim wynikiem zakończy się dzisiejsze spotkanie? Przewaga Borussii jest porażająca. Aż 96,15% ankietowanych uważa, że finaliści Ligi Mistrzów sprzed trzech lat wygrają ten mecz. 2,46% stawia na remis, a 1,39% na zwycięstwo Legii.

Aż 96,15% ankietowanych w „Ruhr Nachrichten” uważa, że BVB wygra to spotkanie. 2,46% stawia na remis, a 1,39% na zwycięstwo Legii.

Sport Bild: Watzke zaczepia Schalke i RB Lipsk

Sport Bild przeprowadził relację ze zgromadzenia członków Borussii Dortmund. Dortmundzki klub liczy obecnie 145 tys. członków, co daje mu przy okazji czwarte miejsce na świecie. Szef klubu Hans-Joachim Watzke nie omieszkał przy tej okazji wbić szpili lokalnemu rywalowi, mówiąc, że Schalke nigdy takiego wyniku nie osiągnie.

Dostało się również RB Lipsk, gdyż Watzke stwierdził, że nie potrzebujemy takiego lidera tabeli, choć nawiasem mówiąc, oddał cesarzowi co cesarskie, ponieważ dodał, że czapki z głów dla RB Lipsk za to, jak prezentuje się sportowo.

Der Westen: Policja oczekuje przyjaznej atmosfery podczas meczu z Legią

Niestety nie zabrakło też wątku kibicowskiego. O nim, w przypadku Legii, było bardzo głośno w ostatnich tygodniach. Portal przypomina, że Legia nie będzie organizować zorganizowanego wyjazdu kibiców do Dortmundu. Obawy dotyczą meczu młodzieżowej Ligi Mistrzów, na którym mogliby się znaleźć prowokatorzy szukający zadymy.

Cytowane są również wypowiedzi osób związanych z policją, które przyznają, że cały czas monitorują sytuację i zdają sobie sprawę, że nawet mimo braku zorganizowanej grupy Polacy do Dortmundu mogą przyjechać. Służby są przygotowane także na najgorszy wariant – zamieszki i starcia niedaleko stadionu, a także w mieście.

Tak media w Niemczech reagowały po pogromie w pierwszej kolejce.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze