Nadzieja argentyńskiego futbolu o krok od Milanu?


Jak informują włoskie media, agent młodego Argentyńczyka, Nicolasa Otamendiego, przybył do Włoch, aby rozmawiać o przyszłości swojego klienta. Marcelo Simonian wkrótce ma spotkać się z szefostwem AC Milan.


Udostępnij na Udostępnij na

Nicolas Otamendi to 22-letni stoper występujący na co dzień w Vélez Sársfield. Zadebiutował w oficjalnym meczu w maju 2008 roku i szybko stał się podstawowym graczem argentyńskiego klubu. W ojczyźnie Otamendi wyrobił sobie tak dobrą markę, że selekcjoner „Albicelestes”, Diego Maradona, postanowił zabrać go z kadrą na mundial do RPA.

Doskonałe występy Otamendiego nie umknęły uwadze największych europejskich potęg. Od wielu miesięcy spekuluje się o rychłym transferze obiecującego obrońcy do Europy, a w gronie zainteresowanych znajdują się takie tuzy, jak Real Madryt, Chelsea Londyn czy FC Barcelona. Jednak zgodnie z ostatnimi doniesieniami, Otamendi niekoniecznie wyląduje na Wyspach bądź w Hiszpanii. Usługami 22-latka poważnie zainteresował się bowiem włoski AC Milan.

Zainteresowanie „Rossonerich” jest na tyle konkretne, że do Włoch udał się agent Otamendiego, Marcelo Simonian. Już wkrótce powinno dojść do spotkania Simoniana z odpowiedzialnymi za transfery mediolańskiego giganta Adrianem Gallianim i Ariedo Braidą.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze