Moutinho o wczorajszym remisie w Kijowie


8 listopada 2012 Moutinho o wczorajszym remisie w Kijowie

Pomocnik FC Porto Joao Moutinho skomentował wczorajszy mecz między Dynamem Kijów a FC Porto. Przypomnijmy, że starcie obu drużyn w 4. kolejce Ligi Mistrzów zakończyło się wynikiem 0:0.


Udostępnij na Udostępnij na

Naszym głównym zadaniem na tym etapie jest wyjście z grupy. Aby to osiągnąć, wystarczyło bezbramkowo zremisować z Dynamem, co się udało. Tak jak oczekiwaliśmy, gra była bardzo trudna, ponieważ Dynamo zrobiło wszystko, by pozostać w wyścigu o awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów – powiedział Moutinho.

Joao Moutinho, FC Porto
Joao Moutinho, FC Porto (fot. record.xl.pt)

Na podstawie tego, jak przebiegał mecz, końcowy rezultat można ocenić jako dobry. Byliśmy skoncentrowani w ciągu całego pojedynku i postaraliśmy się zagrać tak, aby nie pozwolić zawodnikom Dynama na przeprowadzenie kontrataku. Uważam, że nam się to udało – dodał Portugalczyk.

Pomocnik „Smoków” skomentował zachowanie kijowskiego kibica, który pod koniec meczu wbiegł na murawę i przerwał akcję piłkarzy Dynama. Sytuacja mogła się zakończyć zdobyciem zwycięskiej bramki przez „Biało-błękitnych”. – Mychajłyczenko powiedział o teoretycznych szansach Dynama i skrytykował zachowanie kibiców.

Jestem zadowolony, że zapewniliśmy sobie awans do fazy pucharowej, ale Porto walczyło z Paris Saint-Germaine, ponieważ nie zamierzamy oddać pierwszego miejsca w grupie. W następnej rundzie pojedziemy do Paryża po zwycięstwo – zakończył gracz FC Porto.

Więcej na: Dynamokijov.wordpress.com

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze