Maxwell opuści Inter


Przygoda Maxwella w barwach Interu powoli zbliża się ku końcowi. Ostatnio agent obrońcy wyraźnie dał do zrozumienia, że jego klient chce zmienić w lecie otoczenie.


Udostępnij na Udostępnij na


27-letni piłkarz dołączył to „Nerazzurrich” w 2006 z Ajaxu Amsterdam. Od tego czasu rozegrał w mediolańskim klubie ponad 70 spotkań. Maxwell stracił miejsce w pierwszym składzie po przegrany meczu z Atalantą na rzecz młodziutkiego Davide Santona. Brazylijczyk zdaje sobie sprawę, że ciężko będzie mu teraz wygrać rywalizację z wychowankiem, który stał się największym objawieniem tegorocznych rozgrywek Serie A. Jego agent Mino Raiola potwierdził informację o rzekomym odejściu gracza po zakończeniu sezonu.

On ma spore umiejętności, ale nie jest piłkarzem fizycznym, jakich Mourinho chce. Maxwell to typowy zawodnik, który może trafić do każdej drużyny w Europie. Jest jeszcze młody i nie chce resztę kariery spędzić na ławce. Cieszę się, że Carlo Ancelotti jest nim zachwycony. Widzę go jak przechodzi do zespołu typu Milan, Arsenal, Real Madryt czy Barcelona – powiedział dla „Radio Radio”.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze