LM: Ostatnie mecze rundy rewanżowej

W środowy wieczór wszystko stało się jasne. Właśnie poznaliśmy komplet zespołów, które wywalczyły awans do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Poza warszawską Legią do następnego etapu Champions League dostały się takie kluby, jak: Ludogorets, Maribor i Partizan Belgrad.

Ludogorets – Slovan Bratysława 3:0

Ekipie z Bułgarii udało się z nawiązką odrobić straty z pierwszego spotkania, które odbyło się w stolicy Słowacji. Już w 3. minucie bramkę na wagę awansu zdobył Ivan Stoyanov. Kilka minut później skrzydła rywalom podciął Dani Abalo i jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa gospodarze prowadzili różnicą dwóch goli. Strzelec drugiego trafienia wykonał także trzecie na dwanaście minut przed ostatnim gwizdkiem arbitra. Tym samym Ludogorets po raz pierwszy w historii znaleźli się w III rundzie eliminacji LM.

Maribor – Birkirkara 2:0

Po niespodziewanym bezbramkowym remisie, który został odnotowany ponad tydzień temu na Malcie, Maribor nie miał innego wyjścia, jak wygrać dzisiejszy mecz na własnym terenie. Żadnej sensacji nie było i mistrz Słowenii uporał się z ekipą z małego państewka. W 28. minucie kamień spadł z serca kibicom gospodarzy, kiedy futbolówkę w siatce rywala umieścił Goran Cvijanović. Później padła jeszcze jedna bramka, a dokładniej kilkaset sekund po rozpoczęciu drugiej części gry. Promocję do kolejnej fazy eliminacji przypieczętował Mitja Viler.

Partizan Belgrad – Shirak 0:0

Nie tak dalecy od katastrofy byli gospodarze, który stawili czoła ormiańskiemu Shirakowi. Serbska ekipa wyszła na boisko z zamiarem szybkiego zapewnienia sobie awansu do kolejnej rundy, po tym jak udało się uzyskać zaliczkę w postaci remisu 1:1. Przez długi czas zawodnicy Partizana próbowali pokonać golkipera przeciwnika, jednakże nie udało się wykorzystać kilku dobrych sytuacji. Co więcej, w 55. minucie faworyzowany zespół z Belgradu został osłabiony brakiem jednego zawodnika, czerwoną kartkę obejrzał bowiem Vladimir Volkov. Na szczęście dla domowników udało się dowieźć bezbramkowy rezultat do końca meczu, który pozwolił im wspiąć się na następny szczebel w drabince eliminacji do fazy grupowej elitarnych rozgrywek.