Josip Soljić piłkarzem Miedzi Legnica. Hitowy transfer na zapleczu ekstraklasy stał się faktem!


32-letni Chorwat odchodzi ze Stali Mielec do Miedzi Legnica

9 grudnia 2019 Josip Soljić piłkarzem Miedzi Legnica. Hitowy transfer na zapleczu ekstraklasy stał się faktem!
accredito Miedź Legnica

Pierwszy zimowy transfer Miedzi Legnica stał się faktem! Szeregi legnickiej drużyny zasili jeden z czołowych defensywnych pomocników zaplecza ekstraklasy – Josip Soljić, który brylował do tej pory w barwach Stali Mielec. Chorwat związał się z legnickim klubem do czerwca 2022 roku.


Udostępnij na Udostępnij na

Do Mielca trafił w 2018 roku. Od tego czasu na drugim poziomie rozgrywkowym w Polsce Chorwat rozegrał 63 mecze, w których dziewięciokrotnie wpisał się na listę strzelców. Od jakiegoś czasu media sportowe w całym kraju rozpisywały się na temat przyszłości Soljicia, który ostatecznie zdecydował się podpisać 2,5-letnią umowę z Miedzią Legnica. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie klubu, Soljić zdecydował się na przenosiny po rozmowie z obecnym trenerem Miedzi – Dominikiem Nowakiem.

To piłkarz o charakterystyce, jakiej szukaliśmy. Jest bardzo silny w defensywie, ma dobry przerzut i przegląd pola, a do tego świetne warunki fizyczne – powiedział Dominik Nowak, szkoleniowiec legniczan. Trener Miedzi uważa również, że ma pomysł na nowego piłkarza. – Pomoże nam wyrównać proporcje między defensywą i ofensywą, co jesienią nie zawsze wyglądało tak, jak byśmy chcieli. Poza tym doskonale zna 1. ligę, co także jest atutem – czytamy w oficjalnym komunikacie.

32-latek w obecnych rozgrywkach rozegrał 18 spotkań na zapleczu ekstraklasy. Zagrał również w dwóch meczach Pucharu Polski. Z pewnością pomoże on Miedzi w walce o awans na najwyższy poziom rozgrywkowy. Bowiem legniczanie znajdują się obecnie na 6. miejscu w tabeli, które premiowane jest play-offami. Przed piłkarzami Miedzi teraz krótka przerwa. Podopieczni Dominika Nowaka zaczną przygotowania do rundy wiosennej 8 stycznia. Wtedy też swój pierwszy trening w nowej drużynie zaliczy nowy nabytek Miedzi. 

 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze