II liga: Tur bez trenera


1 maja 2008 II liga: Tur bez trenera

Trener drugoligowego Tura Turek, Adam Topolski zrezygnował ze swojej funkcji, po tym jak jego drużyna przegrała z Arką Gdynia 1:4.


Udostępnij na Udostępnij na

Bartosz Grabowski i trener Tura Adam Topolski
Bartosz Grabowski i trener Tura Adam Topolski (fot. foto.ziolo.eu)

Po ostatniej porażce trener Tura podał się do dymisji. Jego drużyna znakomicie spisywała się w rundzie jesiennej i przez wiele kolejek utrzymywał się w czołówce. W rundzie wiosennej drużyna Tura nie wygrała jeszcze meczu. Trzy kolejki wcześniej Tur zremisował u siebie z silnym Śląskiem Wrocław, ale kolejne dwa spotkania to znowu porażki. Nie najlepsza forma drużyny spowodowała, że zespół znalazł się w strefie spadkowej. Po środowej porażce z Arką Gdynia 1:4, trener Topolski zrezygnował z prowadzenia drużyny. – Po czasie uważam, że popełniłem błąd nie składając wcześniej dymisji. Z drugiej strony nie chciałem uciekać jak szczur z tonącego okrętu. Uważam, że drużyna potrzebuje wstrząsu i nowy trener zdoła utrzymać Tura w drugiej lidze – powiedział Topolski na pomeczowej konferencji.

Nie jest jeszcze znane nazwisko następcy Topolskiego. Władze klubu oświadczyły, iż nowy szkoleniowiec ma poprowadzić drużynę jeszcze przed meczem z ŁKS Łomża, które odbędzie się w sobotę 3 maja w Turku. Trener Topolski pracował w Turze przez dwa lata. Przyszedł do zespołu, gdy ten walczył o utrzymanie się w trzeciej lidze. W ubiegłym sezonie awansował z nim do drugiej ligi. Trener Topolski pracował wcześniej z takimi zespołami jak: KSZO Ostrowiec, Lech Poznań, Zagłębie Lubin i Wisła Płock.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze