I liga: Ważne zwycięstwo Widzewa

Widzew Łódź pokonał w najciekawszym dzisiejszym meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 dzięki bramce Marcina Robaka.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Widzew Łódź 0:1

Na stadionie w Bielsku-Białej spotkały się dziś drużyny Podbeskidzia oraz Widzewa. Nie było jednoznacznego faworyta tego meczu, ale wyżej w tabeli stał Widzew. I to właśnie goście wygrali to spotkanie. W 23. minucie gola na wagę trzech punktów zdobył Marcin Robak, dla którego była to ósma bramka w tym sezonie w rozgrywkach I ligi. Dzięki golowi Robaka Widzew powiększył przewagę nad Podbeskidziem do pięciu punktów. Trzeba również zauważyć, że Widzew ma jeszcze jeden mecz do rozegrania. Szansę na wyprzedzenie Widzewa w tabeli mają tylko „Miedziowi”, którzy, mimo że tracą trzy punkty, mają jeszcze dwa mecze do rozegrania.

GKS Katowice – Dolcan Ząbki 3:0

Nie było niespodzianki w meczu GKS-u Katowice z Dolcanem Ząbki. Gospodarze wygrali ten mecz 3:0. W pierwszej połowie GKS na prowadzenie wyprowadził Szymon Kapias. Po przerwie swoje trafienia dołożyli: Grażyvdas Mikulenas i Łukasz Janoszka. Kolejny mecz pokazał, że Dolcan będzie miał ogromnie ciężkie zadanie utrzymać się w I lidze.

Pozostałe wyniki zakończonych meczów (mecze które rozpoczęły się o godzinie szesnastej)

Stal Stalowa Wola – Kmita Zabierzów 0:0

Tur Turek – GKP Gorzów Wielkopolski 0:0

Warta Poznań – Motor Lublin 0:1