Hit rozczarował. Godne pożegnanie Astoriego

Nudny mecz w Mediolanie, wzruszające chwile we Florencji

12 marca 2018 Hit rozczarował. Godne pożegnanie Astoriego

Pierwsza kolejka po tragicznej śmierci Davide Astoriego ruszyła w piątek i trwała do niedzieli. Najciekawiej zapowiadał się mecz w Mediolanie, gdzie Inter podejmował Napoli. Oczy wszystkich kibiców zwrócone były też ku Florencji, bo tam pożegnano zmarłego w ubiegłym tygodniu kapitana "Violi".

Rozczarowanie naSan Siro”

Po tym meczu spodziewaliśmy się o wiele więcej. Walka dwóch drużyn z czuba tabeli, czyli hit tej kolejki Serie A Inter Mediolan – SSC Napoli. Jednak już w pierwszej połowie piłkarze ostudzili nasze emocje. Obie ekipy grały zachowawczo. Bały się podjąć ryzyka i koncentrowały się na wymianie podań. Napoli przeważało w statystyce posiadania futbolówki, ale to Inter w ostatnim kwadransie starał się skonstruować groźną akcję. Niestety bezskutecznie. Pierwsze 45 minut było po prostu niemiłosiernie nudne.

Po pierwszej połowie można było przypuszczać, że druga połowa nie może być gorsza od poprzedniej. Faktycznie nie była. Zaczęło się obiecująco, bo już w 47. minucie Inter miał idealną szansę na zdobycie gola. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka po główce odbiła się od słupka.

Ta akcja rozbudziła piłkarzy. Skończyła się asekuracyjna wymiana podań w środku pola i obie ekipy ruszyły do ataku. Dwie dobre okazje do zdobycia bramki dla Napoli miał Insigne. Najpierw uderzył tuż zza pola karnego, ale piłka wylądowała koło słupka. Potem w sytuacji sam na sam, zamiast szukać najprostszego rozwiązania, zdecydował się na przerzucenie futbolówki nad bramkarzem, przez co piłka wylądowała na górnej siatce bramki.

Potem obie ekipy starały się kontynuować ataki na bramkę rywali, ale nie stworzyły sobie dogodnych sytuacji. W 70. minucie na boisku pojawił się Piotr Zieliński, jednak nie wniósł nic znaczącego do gry „Azzurich”. Drugi Polak, Arkadiusz Milik. wszedł na murawę w 87. minucie. Hit 28. kolejki rozczarował wszystkich. Napoli skomplikowało sobie tym remisem sytuację w walce o mistrzostwo. Wynik spotkania zdaje się lepszy dla Interu, które umacnia się na 5. lokacie.

„Grazie Capitano”

W tym meczu wynik nie był najważniejszy. Tragiczne wydarzenie z ubiegłego tygodnia połączyło całe Calcio. Głównym celem w spotkaniu Fiorentiny z Benevento było przede wszystkim godnie pożegnać zmarłego kapitana klubu z Florencji, Davide Astariego.

Zaczęło się od przejmującej minucie ciszy. W 13. minucie kibice przygotowali specjalną oprawę, a mecz na chwilę przerwano, by cały stadion włącznie z piłkarzami i arbitrami mógł oddać hołd Astoriemu.
Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w 25. minucie Victor Hugo, który zastąpił w tym spotkaniu… Davide Astoriego.

Dybala razy dwa

Po ostatnich przejściach z Lazio i wygranej na Wembley w Lidze Mistrzów Juventus podejmował na własnym stadionie Udinese. Podopieczni Masimo Allegriego kontrolowali przebieg spotkania. Zwycięstwo zapewnił Argentyńczyk,Paulo Dybala, dwukrotnie pokonując Bizzarriego, w tym raz cudownym strzałem z rzutu wolnego. Całe spotkanie w bramceJuve” rozegrał Wojciech Szczęsny, notując kolejne czyste konto w tym sezonie.

Hellas rządzi w Weronie

Dziesiąte derby Werony w Serie A dla Hellasu. Latające Osły” pokonały swojego lokalnego rywala Chievo 1:0. Zwycięstwo zapewnił w 52. minucie Caracciclo. Po dość nudnym meczu gospodarze spotkania odrobili stratę do zajmującego bezpiecznego 17. miejsce w tabeli SPAL. W 86. minucie na murawie w barwach Chievo pojawił się Mariusz Stępiński. Cały mecz na ławce przesiedział powołany przez Nawałkę na najbliższe mecze reprezentacji Paweł Jaroszyński.