Heynckes: Wenger to klasa sama w sobie


Przed dzisiejszym pojedynkiem Bayernu Monachium z Arsenalem Londyn trener gospodarzy chwalił menedżera londyńczyków, Arsene Wengera. Niemiec uważa, że szkoleniowiec Arsenalu to jeden z najlepszych na świecie.


Udostępnij na Udostępnij na

Bayern Monachium wygrał 3:1 pierwsze spotkanie z Arsenalem, które odbyło się na Emirates Stadium w Londynie. Niewielu daje „Kanonierom” szansę na odrobienie strat w Monachium, bo Bayern jest w tym sezonie niesamowicie silny. Odchodzący po sezonie z Monachium trener Jupp Heynckes dobrze sobie z tego zdaje sprawę i przed wieczornym rewanżem jest spokojny.

Niemiec znalazł chwilę, by pochwalić trenera rywali, Arsene Wengera. – Wenger jest jednym z najlepszych trenerów w Europie. Poprowadził już Arsenal do wielu sukcesów, jest bowiem również dodatkowo bardzo kreatywnym menedżerem, który potrafi wyszukiwać talenty i szkolić je. W każdym roku gra jego drużyny jest fantastyczna. Jego ekipa od 10-15 lat prezentuje bardzo dobry futbol, co jest jego zasługą – powiedział Jupp Heynckes.

Trener Bayernu odniósł się również do samego meczu. Wieczorem na Allianz Arena stoczy się walka o ćwierćfinał Ligi Mistrzów. – Dobrze wiem, że przeciwnicy nie przyjechali tutaj tylko po to, aby rozegrać mecz. Oni na pewno powalczą, dadzą z siebie sto procent i zrobią wszystko, aby uzyskać korzystny wynik – zakończył Heynckes.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze