Grała Liga Mistrzów

Liverpool, rozgromił dziś turecki Besiktas w wielkim stylu strzelając 8 bramek nie tracąc przy tym żadnej. Grający w kratkę AC Milan wygrał w Doniecku z Szachtarem. A Valencia przegrywa u siebie z Rosenborgiem.

Piłkarze „The Reds” na pewno byli bardzo zmotywowani na to spotkanie przed którym byli przecież na ostatnim miejscu w tabeli. Jednakże strzelając dziś 8 bramek a przy tym ustanawiając rekord Ligi Mistrzów nie dali szans tureckim zawodnikom. W tym spotkaniu pierwszego hat-tricka w Lidze Mistrzów strzelił Yossi Benayoun po dwa dołożyli Ryan Babel i Peter Crouch a Steven Gerrard strzelił jednego gola.

W innym ciekawym meczu Valencia na własnym stadionie nie mogła pokonać Rosenborgu Trondheim. „Nietoperze” już raz przegrali z Norwegami 2:0. Dzięki temu Rosenborg zajmuje wysoką drugą pozycję w tabeli. Valencia wpadła w wielki dołek formy, z którego nie może wyjść przegrywając już trzy mecze z rzędu.

W meczu Grupy C Olimpiakosu z Realem Madryt nie padła żadna bramka, ale mecz mógł zakończyć się innym wynikiem, żeby nie Michał Żewłakow, który wybił piłkę lecącą do bramki, którą uderzył Raùl Gonzalez.

Na Stadio Olimpico w zaciętym pojedynku wygrało Lazio Rzym dzięki bramkom Tommaso Rocchiego, który mógł strzelić trzecią bramkę, ale nie strzelił karnego. Rzymianie zajmują obecnie piąte miejsce w grupie C, Werder zaś ostatnie.

W Doniecku w pierwszej połowie nie padła żadna bramka aż dopiero po przerwie weteran Filippo Inzaghi strzelił gola w 67 minucie. Wystarczyło 5 minut aby Kaká strzelił drugą bramkę i przekreślił wiarę w wygraną przez Ukraińców. W 93 minucie, kiedy to już kibice opuszczali stadion gola na 0:3 strzelił jeszcze raz Inzaghi.

W ostatnim meczu w grupie D Celtic z Borucem w składzie podejmował Benficę Lizbona. Szkoci wygrali 1:0 po bramce McGeady’iego w 45 minucie. Tym samym Benfica ma już małe szanse aby wyjść z grupy, AC Milan przewodzi z dorobkiem 9 punktów a Celtic dzieli się miejscem z Szachtarem.