Fenerbahce Stambuł ukarane


„Żółte Kanarki” kolejny pojedynek w Lidze Europy rozegrają przy pustych trybunach. Taką decyzję podjęła UEFA w związku z wybrykiem kibiców podczas rewanżowego meczu 1/16 finału w Stambule przeciwko białoruskiemu BATE Borysów.


Udostępnij na Udostępnij na

Przypomnijmy, że Turcy dostali pozwolenie na oglądanie spotkania z BATE pod stadionem na olbrzymim telebimie. W doliczonym czasie pierwszej połowy zawodnik gospodarzy, Christian, zdobył bramkę na 1:0, która dawała Fenerbahce awans do kolejnej rundy. Nagle na murawę spadła odpalona raca. Ku zdziwieniu wszystkich, w powietrzu zaczęły się pojawiać kolejne. Okazało się, że tureccy kibice wpadli na niecodzienny pomysł. Za pomocą małych spadochronów przetransponowali środki pirotechniczne do wnętrza obiektu.

Wynik utrzymał się już do końca spotkania i w efekcie Fenerbahce awansowało do 1/8 finału, w którym zmierzy się z Viktorią Pilzno. Wiadomo, że spotkanie rewanżowe, które odbędzie się 14 marca w Stambule, zostanie rozegrane bez publiczności. Na nic zdały się również apelacje władz klubu, które chciały odwołać się od kary.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze