Diego Forlan ponownie w Anglii?


Niezwykle skuteczny w ostatnim czasie napastnik Atletico Madryt, Diego Forlan, może ponownie wrócić do Anglii. Byłym graczem Manchesteru United, gdzie występował w latach 2002-2004, interesują się Aston Villa i Tottenham Hotspur.


Udostępnij na Udostępnij na

Diego Forlan nie wyklucza swojego powrotu na boiska angielskiej Premier League. Swoimi dobrymi występami w ostatnim czasie i świetną formą strzelecką, Urugwajczyk zwrócił ponowne na siebie uwagę brytyjskich klubów.

Forlan zaliczył w swojej karierze epizod w angielskiej ekstraklasie. Było to w latach 2002-2004, kiedy Sir Alex Ferguson zdecydował się na pozyskanie urugwajskiego napastnika za 6.9 mln. funtów. Ale wychowanek Independiente na Old Trafford wielkiej kariery nie zrobił. W barwach „Czerwonych Diabłów” w 63 meczach zaliczył tylko 10 trafień. Gdy kontrakt z Manchesterem podpisał Wayne Rooney, Forlana bez żalu oddano do Villareal. Jak się potem okazało, nie była to rozsądna decyzja włodarzy United. Już w swoim pierwszym sezonie w Primera Division Forlan w zdobył 25 bramek, zdobywając „Złotego Buta” – nagrodę dla najskuteczniejszego piłkarza w Europie.

Ogółem, w 106 meczach w barwach Villareal Forlan strzelił 54 gole. Latem 2007 roku, za astronomiczną kwotę 21 mln. euro, przeniósł się do Atletico Madryt. W tym sezonie dla „Los Rojiblancos” zaliczył już 11 trafień.

W Anglii nie dostawałem wielu szans, ale jeśli nadarzy się okazja do ponownej gry na Wyspach, a oferta będzie naprawdę dobra, to z pewnością rozważę taką propozycję – powiedział Forlan w wywiadzie dla Daily Star Sunday.

Według angielskiej prasy zainteresowane transferem Forlana są Aston Villa oraz Tottenham Hotspur.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze