Culina wraca do Australii?


Jason Culina, pomocnik PSV Eindhoven, którego kontrakt z obecnym mistrzem Holandii wygasa z końcem sezonu, rozważa powrót do swojej ojczyzny...


Udostępnij na Udostępnij na

28-latek wielokrotnie wiązany był z klubami angielskiej Premiership, ale nie wyklucza się także jego powrotu do Australii. Możliwe jest także, że Culina pozostanie w Eindhoven, ponieważ Huub Stevens chce, aby podpisał on nową umowę.

Obecnie w australijska A-League składa się z ośmiu zespołów, ale liczba ta powiększy się do dziewięciu. W 2009 roku do ligi dołączy zespół Gold Coast, który ma ambicję ściągnąć do siebie zawodników reprezentacji Australii, Mile Sterjovskiego i właśnie Culinę.

Jak donoszą media, rozpoczęto już negocjacje pomiędzy obiema stronami, ale menadżer Gold Coast, Miron Bleiberg, odmawia potwierdzenia tych plotek.

– Mogę tylko powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z tego, iż zawodnik takiego kalibru jak Jason jest wiązany z naszym zespołem – powiedział Bleiberg dla „Sydney Morning Herald”.

– Byłbym szczęśliwy, gdyby Culina przeszedł do nas, jednak na więcej informacji na ten temat trzeba czekać do lata – dodał Bleiberg.

Jason Culina jest wychowankiem Sydney Olimpic. Po przenosinach do Europy występował w Ajaksie Amsterdam, Germinal Beerschot, De Graafschap i FC Twente. Do tej pory rozegrał 72 spotkania w Eredivisie, zdobywając w nich dwa gole.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze