Cole: Chelsea nie powinna nigdy oddawać Mourinho


Joe Cole, występujący obecnie w OSC Lille, jest kolejnym zawodnikiem, który nie szczędzi pochwał w kierunku Jose Mourinho. Anglik twierdzi, że Chelsea popełniła błąd, pozwalając odejść Portugalczykowi.


Udostępnij na Udostępnij na

30-letni pomocnik jest przekonany, że „The Special One” osiągnie z Realem Madryt wielkie rzeczy, zaczynając od zdobycia tytułu mistrzowskiego w lidze hiszpańskiej. Cole pracował już z Mourinho podczas trzyletniego pobytu w Chelsea. Wygrali razem aż sześć tytułów. 

 Oczywiście, że Chelsea powinna się o niego bardziej zatroszczyć. To całkowicie oczywiste, że on dalej powinien tam pracować. Miał na mnie wielki, naprawdę wielki wpływ – powiedział Cole dla „talkSPORT”. 

 Pamiętam pierwsze spotkanie, zebrał nas wszystkich razem i powiedział: „Słuchajcie panowie, jeszcze niczego nie wygraliście, nie zrobiliście nic, ale jeśli będziecie trzymać się mnie, to w kwietniu wygramy ligę”. 

 Wszyscy mieliśmy miny wyrażające coś w stylu: „Kim jest ten facet?” Potem udaliśmy się na trening, który nas wręcz oślepił, był niesamowicie intensywny. To po prostu idealny trener, dla którego można zagrać. Doskonale wie, w jakim jest miejscu. Patrząc wstecz, to właśnie pod jego skrzydłami grałem najlepiej. To z nim wygrałem większość tytułów. 

Cole jest niezwykle wdzięczny za to, co Mourinho zrobił dla niego i jest kolejnym piłkarzem, który potwierdza, jak dobrym Portugalczyk jest człowiekiem. Anglik potwierdza regułę, że żaden były piłkarz Mourinho nie mówi o nim w złych słowach. 

 On zawsze się za mną wstawiał, za co jestem mu niezwykle wdzięczny, ale nie mogę mu się za to wystarczająco odwdzięczyć. On widział chyba we mnie coś, czego ja sam nie dostrzegałem. Jeśli ktoś mówi mi, że czegoś nie potrafię, to ja chcę mu udowodnić, że się myli. To dlatego on jest świetnym trenerem i zarazem wspaniałym facetem. 

 Kiedy już odszedł, dopiero zdałem sobie sprawę, jak wielki wpływ wywarł na mojej grze. Bardzo mocno doceniam wszystko, co dla mnie zrobił. 

Real Madryt prowadzony przez Mourinho przewodzi obecnie w ligowej tabeli, mając trzypunktową przewagę nad Barceloną. Cole wierzy, że Portugalczyk osiągnie życiowy sukces i zdoła ograć Barcelonę, sięgając po kolejny tytuł. 

 Jeśli uda mu się wygrać ligę, będzie to największy sukces, jaki może osiągnąć trener, ponieważ Barcelona jest obecnie czymś innym – skwitował. 

Komentarze
~Eneya (gość) - 12 lat temu

Barcelona jest czymś innym ? O co mu chodzi ? Barca
jest tym samym co real .. Garstką chłopaków
kopiących piłkę .. Tylko że kopią tą piłkę z
taką precyzją że można ich nazywać wirtuozami

Odpowiedz
~messi10 (gość) - 12 lat temu

Dokładnie :)

Odpowiedz
~szwajc1212 (gość) - 12 lat temu

Mourinho to geniusz i tyle w temacie .

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze