Chrobry Głogów dopina kolejny transfer. Pierwszy taki zawodnik w Polsce


Głogowianie zdecydowali się sięgnąć po piłkarza z nieodkrytego dotąd kierunku

15 lipca 2023 Chrobry Głogów dopina kolejny transfer. Pierwszy taki zawodnik w Polsce

W trwającym okienku Chrobry Głogów dokonał już jednego ruchu, który moglibyśmy określić mianem egzotycznego. Głogowianie sięgnęli po Gabriela Estigarribię, Brazylijczyka grającego w niższych ligach polskich. Teraz klub otwiera się na równie egzotyczny, ale zagraniczny, kierunek. Zawodnik z tego kraju jeszcze w Polsce na poziomie profesjonalnym, a prawdopodobnie również amatorskim, nie grał.


Udostępnij na Udostępnij na

Mowa o piłkarzu z dobrze nam przecież znanych za sprawą kadr narodowych Wysp Owczych. Polska reprezentacja już niebawem rozegra dwumecz z przedstawicielami tego nordyckiego narodu. Niewykluczone, że nowy nabytek Chrobrego Głogów będzie częścią tego pojedynku. Magnus Holm Jacobsen to 23-letni defensywny pomocnik, który od ponad pół roku szukał zatrudnienia za granicą, także w Polsce. O zainteresowaniu Chrobrego tym piłkarzem pisał jako pierwszy Szymon Mierzyński z WP Sportowe Fakty. Z naszych informacji wynika, że kontrakt zawodnika z Wysp Owczych z polskim zespołem został już podpisany.

Piłkarz jest wychowankiem klubu B36 Tórshavn, w którym grał przez kilka lat. Rok temu, po szalonym dwumeczu w drugiej rundzie el. do Ligi Konferencji, zakończonym zwycięską serią „jedenastek”, stołecznych czekał pojedynek z duńskim Viborgiem. To po nim do Danii wyjechał inny ogromny talent, 18-letni Martin Agnarsson. Ambicje dopadły także Magnusa Jacobsena, który postanowił spróbować sił za granicą i nie przedłużył umowy z klubem. Pół roku temu gracz nie miał w Polsce szczęścia. Ze względu na wysokie wymagania finansowe piłkarza odrzucały kolejne kluby drugiej ligi, między innymi GKS Jastrzębie, a także KKS Kalisz.

Pomimo tego, że Magnus zmniejszył swoje wymagania o 50%, odbijał się od kolejnych zespołów drugiej ligi polskiej. Nie mogąc znaleźć klubu w Polsce, Jacobsen zdecydował się pozostać w farerskiej ekstraklasie. Przez ostatnie pół roku występował on w klubie Vestur 07 Sorvagur. W trzynastu spotkaniach ligi farerskiej w roku 2023 zdobył trzy bramki i zanotował pięć asyst. Teraz jego usługami zainteresował się klub o półkę wyżej.

Wszystko o Jacobsenie

Co jeszcze wiemy o nowym piłkarzu Chrobrego? Do tej pory tylko raz reprezentował barwy narodowe swojego kraju: w 2020 roku wystąpił w meczu towarzyskim przeciwko Litwie. Wcześniej regularnie grał w młodzieżówkach. – Lubi dużo zarabiać – mówi nam jeden z trenerów tamtejszej ekstraklasy, podkreślając, że transfer Magnusa jest dość ryzykowny. – Jego poziom może wystrzelić w górę – zauważa także.

Prawie wszystkie kluby na Wyspach Owczych poza jednym działają na zasadach półprofesjonalnych. Zawodnicy trenują prawie codziennie, ale grę w piłkę łączą z pracą na pełen etat. Najlepsi zawodnicy mogą liczyć na pensje, które oferują zespoły grające w polskiej drugiej lidze. Magnus Jacobsen dotychczas pracował wiele. – Nawet do 50 godzin tygodniowo w stolarstwie – zdradza nam jego otoczenie.

Grając w Fortuna 1. Lidze, Jacobsen z pewnością nabierze nowych perspektyw i otrzyma szansę na podniesienie swoich umiejętności. To może się opłacać Chrobremu – zawodnik już teraz nie miał wygórowanych oczekiwań, a w przypadku powołań do kadry narodowej klub może uzyskać całkiem pokaźną kwotę w ramach rekompensaty od farerskiego związku piłkarskiego.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze