Cholewiak oficjalnie w Legii Warszawa


Transfer zawodnika ze Śląska Wrocław stał się faktem

10 stycznia 2020 Cholewiak oficjalnie w Legii Warszawa
Jacek Prondzyński/Legia

Legia Warszawa sfinalizowała transfer Mateusza Cholewiaka ze Śląska Wrocław. 29-letni zawodnik związał się z klubem z Łazienkowskiej kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2021 roku.


Udostępnij na Udostępnij na

Potwierdziły się medialne pogłoski ostatnich dni i transfer Mateusza Cholewiaka do warszawskiej Legii stał się faktem. Pisaliśmy więcej tutaj:

Mateusz Cholewiak ze Śląska do Legii. Kto wyszedłby na tym lepiej?

– Mogę zapewnić, że w Legii zawsze będę dawał z siebie wszystko. Będę walczył i zostawiał na boisku serce, aby udowodnić, jak charakternym jestem zawodnikiem. Legia to dla mnie wyzwanie i szansa na rozwój. Dopiero poznaję, jak funkcjonuje mój nowy klub, ale już widzę, że wszystko odbywa się w nim bardzo profesjonalnie – mówi Cholewiak.

Transfer 29-latka wydaje się bardzo dobrym posunięciem pionu sportowego warszawskiej drużyny, który zaczyna stawiać na polskich piłkarzy, znających ekstraklasę i jej realia. Mimo że znajdzie się wielu krytyków Legii, nie można zaprzeczyć, że dyrektor sportowy Radosław Kucharski wykonuje kawał świetnej roboty, a strzałem w dziesiątkę okazało się powierzenie funkcji trenera pierwszej drużyny Vukoviciowi. Transfer jednego z najlepszych zawodników Śląska wydaje się naturalną koleją rzeczy, a sam zawodnik może zyskać bardzo wiele – choć do najmłodszych już nie należy. Cholewiak związał się ze stołecznym klubem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2021 roku.

Już jutro zespół Legii wyleci na zgrupowanie w tureckim Belek i tam aż do 29 stycznia będzie szlifował formę przed powrotem na boiska ekstraklasy. Oczywiście w kadrze nie zabraknie nowego nabytku, który idealnie wpisuje się w ostatni model działania Legii.

Legia Warszawa szykuje wzmocnienia. Polacy motywem przewodnim?

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze