Cech nie zasili Barcelony


11 marca 2009 Cech nie zasili Barcelony

Ostatnio w mediach pojawiły się plotki o tym, jakoby bramkarz Chelsea Londyn Petr Cech miał latem przejść do hiszpańskiego klubu FC Barcelona. Dziś agent Czecha stanowczo wszystkiemu zaprzeczył.


Udostępnij na Udostępnij na

Petr Cech
Petr Cech (fot. www.football.co.uk)

„Duma Katalonii” na gwałt poszukuje znaczącego gracza w miejsce chimerycznego Victora Valdesa, który mimo coraz większego doświadczenia, dobre występy wciąż przeplata z fatalnymi. Działacze „Blaugrany” wraz z jej trenerem Pepem Guardiolą na celownik wzięli sobie więc wielokrotnego reprezentanta naszych południowych sąsiadów. Podobno ten świetny golkiper rozpoczął już naukę języka hiszpańskiego, ale jego menadżer zapewnił, że nie robi tego w celu przeprowadzki do Hiszpanii, a jedynie w ramach poszerzenia swojej wiedzy:

– To, że mój klient uczy się mówić po hiszpańsku nie oznacza wcale, że chce opuścić Anglię. On po prostu kocha języki obce, dobrze sobie z nimi radzi. Wiemy, że Barca jest zainteresowana jego usługami, lecz Petr jest szczęśliwy w Londynie, ma tu bardzo wysoki kontrakt. Co więcej, Cech wraz ze swoją żoną spodziewają się narodzin drugiego dziecka, a to chyba najlepszy znak, że zadomowili się na Wyspach – zauważył.

Wytłumaczenie agenta bramkarza wydaje się być dosyć sensowne, więc w najbliższym czasie nie należy się raczej spodziewać spektakularnego transferu z udziałem wychowanka Viktorii Pliżno.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze