Dla protestanckiej części Glasgow warty więcej od pieniędzy


Po zdobyciu tytułu króla strzelców Scottish Premiership Alfredo Morelos nadal imponuje, wzbudzając zainteresowanie klubów z Premier League. Transfer zimą?

28 listopada 2019 Dla protestanckiej części Glasgow warty więcej od pieniędzy
https://bolavip.com/

Po niezwykle udanym poprzednim sezonie Alfredo Morelos znalazł się pod baczną obserwacją kilku klubów z mocniejszych lig. W obecnej kampanii Kolumbijczyk prezentuje się jeszcze lepiej, oprócz ponownej walki o tytuł króla strzelców Scottish Premiership notując udane występy w Lidze Europy. Na Ibrox Stadium nie wyobrażają sobie straty snajpera, zapewniając, że zostaje w Glasgow. Pytanie tylko na jak długo.


Udostępnij na Udostępnij na

Najbardziej pozytywnym aspektem minionej kampanii dla Rangers FC, w której zespół z Glasgow nie zdobył żadnego trofeum, była dyspozycja Alfredo Morelosa. Kolumbijczyk przewodził formacji ofensywnej, na własne barki biorąc ciężar zdobywania bramek. W dużej mierze dzięki trafieniom snajpera podopieczni Stevena Gerrarda otarli się o awans do fazy pucharowej Ligi Europy. W Scottish Premiership uplasowali się natomiast tuż za plecami Celticu. Wysoka dyspozycja napastnika zaowocowała tytułem króla strzelców szkockiej ekstraklasy.

Dokonania Kolumbijczyka nie przeszły bez echa. Alfredo Morelos trafił na listy życzeń kilku zagranicznych zespołów, lecz potencjalny transfer wykluczyły władze klubu z Ibrox Stadium. Przede wszystkim ze względu na ambitne plany odzyskania mistrzowskiego tytułu. Czołowy snajper „The Gers” według Stevena Gerrarda oraz władz klubu był filarem, bez którego szanse na triumf w Scottish Premiership ległyby w gruzach. Alfredo Morelos dla Rangers FC był niezwykle istotny, a stał się bezcenny. Od początku bieżącego sezonu wskoczył na zupełnie inny, znacznie wyższy poziom.

Alfredo Morelos – snajper wyborowy

Podobnie jak rok wcześniej droga klubu z Ibrox Stadium do fazy grupowej Ligi Europy wiodła przez eliminacje. W kwalifikacjach do rozgrywek Rangers FC musieli pokonać wszystkie cztery rundy. Podopiecznym Stevena Gerrarda udało się to bez większego problemu, szczególnie że fantastyczną skutecznością imponował Alfredo Morelos. Kolumbijczyk ośmiokrotnie pokonywał golkiperów rywali, przyczyniając się do ponownego awansu zespołu z Glasgow do zasadniczej części turnieju. W czterech dotychczasowych spotkaniach w grupie G dokładając kolejne trzy trafienia, dzięki czemu „The Gers” są bardzo blisko promocji do fazy pucharowej Ligi Europy.

Potrafi zdobywać bramki, utrzymywać się przy piłce i grać między liniami. [Możliwość pozyskania Kolumbijczyka – przyp. red.] skusi wielu ludzi. To wykończenie [w spotkaniu z FC Porto – przyp. red.] było niewiarygodne, niby [piłka była – przyp. red.] na jego słabszej stopie, ale uderzenie było najwyższej klasy – komentował dyspozycję Alfredo Morelosa po ostatnim spotkaniu Rangers FC w Lidze Europy dla „The Daily Record” Michael Owen.

Równie imponującą skutecznością co w europejskich rozgrywkach Kolumbijczyk zadziwia też w Scottish Premiership. Trafienia snajpera pomagają zespołowi z Ibrox Stadium odnosić kolejne ligowe zwycięstwa. „The Gers” za plecami Celticu znajdują się tylko z powodu gorszego bilansu bramkowego. Według byłego zawodnika Aberdeen, Noela Whelana, świetna dyspozycja Alfredo Morelosa może okazać się jednak dla klubu z Ibrox Stadium mieczem obosiecznym.

Im więcej bramek zdobywa Alfredo Morelos, tym większy problem ma Rangers FC. […] Prywatnie Gerrard musi się teraz martwić. Tak będzie do momentu zamknięcia styczniowego okna – mówił w rozmowie z Football Insider Anglik.

Spekulacje dotyczące przyszłości snajpera przybrały jeszcze bardziej na sile po wywiadzie, którego zawodnik udzielił na początku listopada dla kolumbijskiej stacji radiowej Blu Radio.

Jak dotąd nie pojawiło się nic oficjalnego. Przewija się wiele spekulacji na temat zainteresowanych zespołów. […] Chcę trafić do większej, bardziej konkurencyjnej ligi – zadeklarował Alfredo Morelos. 

Ważniejszy od pieniędzy w banku

Słowa zawodnika wywołały duże poruszenie na Ibrox Stadium. Steven Gerrard zaczął być stale bombardowany pytaniami o przyszłość największej gwiazdy Rangers FC. Mimo jasnej deklaracji gracza o chęci odejścia menedżer zespołu z Glasgow zakomunikował, że temat nie istnieje i jest pewny, iż Alfredo Morelos zostanie w zespole. Podobnie jak prezes klubu, który nie wyobraża sobie sprzedaży Kolumbijczyka nawet za kwotę 40 milionów funtów.

Wolałbym zatrzymać Alfredo. Gdyby zaoferowali 40 milionów funtów, a menedżer przyszedłby do mnie, powiedziałbym, że według mnie trzeba go zatrzymać. Jest gwarancją zdobywania bramek. Moim zdaniem nie wolno go sprzedawać pod żadnym pozorem i nie będzie żadnej presji finansowej, by sprzedać Alfredo. Myślę, że mogę spokojnie powiedzieć, iż Alfredo Morelos nigdzie nie odejdzie w styczniu. […] Nie chcę pieniędzy w banku. Jesteśmy tutaj, aby wygrać mistrzowskie tytuły – powiedział w rozmowie ze Scottish Sun Dave King.

Determinację „The Gers” być może już w styczniu przetestują kluby Premier League dysponujące znacznymi środkami na transfery. Największe zainteresowanie potencjalnym zakupem Kolumbijczyka mają wyrażać: Leicester City, Crystal Palace oraz Aston Villa. Dla każdego z przedstawicieli angielskiej ekstraklasy wydanie kwoty ponad 40 milionów funtów na skutecznego napastnika nie byłoby wielkim problemem, lecz promocją.

***

Jedyną szansą, by Alfredo Morelos pozostał w klubie z Ibrox Stadium przynajmniej do końca sezonu, wydaje się awans „The Gers” do fazy pucharowej Ligi Europy. Jeśli dzisiaj Rangers FC ponownie pokona Feyenoord Rotterdam, promocja stanie się faktem. Klub z Glasgow zyskałby dodatkowy i być może decydujący argument, by przekonać zawodnika do dalszej gry pod okiem Stevena Gerrarda. Przed klubem z Ibrox Stadium trudna walka, by zatrzymać największą gwiazdę i ocalić marzenia o odzyskaniu tytułu. Bez Alfredo Morelosa szanse „The Gers” na mistrzostwo drastycznie by spadły.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze