6 tygodni przerwy Messiego


5 marca 2008 6 tygodni przerwy Messiego

Sztab medyczny FC Barcelony potwierdził, że Lionel Messi będzie musiał odpocząć przez około sześć tygodni od futbolu. Powodem jego pauzy jest kontuzja, a dokładniej naderwanie mięśnia dwugłowego w lewym udzie, której nabawił się podczas wczorajszego meczu z Celtikiem Glasgow.


Udostępnij na Udostępnij na

20-letni Lionel Messi już jest gwiazdą FC Barcelony i reprezentacji Argentyny.
20-letni Lionel Messi już jest gwiazdą FC Barcelony i reprezentacji Argentyny. (fot. www.marca.com)

Argentyńczyk opuścił wczorajsze spotkanie ze łzami w oczach, choć Barcelona awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Po ostatnim ligowym spotkaniu z Atlético Madryt, w którym Messi siedział na ławce rezerwowych, media wprost domagały się, aby zagrał od początku rewanżowego meczu z Celticiem.

Po meczu Carles Puyol mocno skrytykował media dlatego że kładły nacisk na to, aby Lionel wystąpił od pierwszej minuty w meczu z „Celtami”.

Według klubowych lekarzy ta kontuzja spowodowana była jednak nieszczęśliwym wypadkiem – Chcielibyśmy zaznaczyć, że już od początku sezonu Leo Messi trenował według specjalnie ułożonego planu. Po wielu ćwiczeniach kontrolnych klub zdecydował, że piłkarz jest zdolny, aby zagrać w kolejnych meczach. W piłce nożnej takie sytuacje jest trudno przewidzieć i ciężko jest im zapobiec. Przez resztę sezonu Leo będzie w dalszym ciągu kontynuował przygotowany wcześniej plan treningowy.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze