Zapowiedź 23. kolejki II ligi


Najciekawszym spotkaniem 23. kolejki II ligi zapowiada się konfrontacja Lechii Gdańsk z Polonią Warszawą. Wydaje się, że pozostałe osiem spotkań nie za bardzo przyciągną uwagę kibiców.


Udostępnij na Udostępnij na

Działacze drużyn Lechii Gdańsk i Polonii Warszawy mają w tym sezonie tylko jeden cel – awansować do OE. Zadanie to jest już w połowie wykonane, ponieważ obecnie Lechia zajmuje drugą pozycję w tabeli, a Polonia trzecią. Tylko nie fortunny los przeszkodziłby w awansie do I ligi. W ekipie ze stolicy Polski zagrać nie będzie mógł Kamil Kuzera, który w spotkaniu przeciwko Motorowi Lublin złamał nogę. Kamil nie będzie mógł zagrać już do końca tego sezonu. Natomiast Gdańszczanie najprawdopodobniej nie będą mogli skorzystać z usług Bartosza Jurkowskiego. Lechia ostatnie spotkanie wygrała 1:0. Polonia również odniosła zwycięstwo tylko, że z Motorem Lublin.

Zawodnicy Piastu Gliwice, którzy prowadzą w ligowej tabeli zmierzą się z Pelikanem Łowicz. Obie drużyny od trzech spotkań zdobywają regularnie punkty. Pelikan broni się przez spadkiem, natomiast Piast walczy o awans do OE. 

Mecz Podbeskidzia Bielsko-Biała z Wisłą Płock zapowiada się dość interesująco. Lecz na pewno spotkanie to nie będzie tak ważne dla kibiców II ligi jak mecz Lechii z Polonią. Wisła ostatnie spotkanie wygrała pewnie pokonując Wartę Poznań 3:1. Natomiast Podbeskidzie zremisowało bezbramkowo z Piastem Gliwice! 

Śląsk Wrocław o pierwsze punkty w rundzie wiosennej walczyć będzie na własnym stadionie z ŁKS-em Łomża.

Kmita Zabierzów, która w rundzie wiosennej wygrała wszystkie mecze podejmować będzie u siebie przeciętnie spisującą się drużynę Adama Topolskiego. Mniej interesujące spotkanie odbędzie się w Lublinie gdzie tamtejszy Motor zmierzy się z Odrą Opole.

Spotkania 23. kolejki II ligi:

29 marca, sobota: 

14:00 Kmita Zabierzów – Tur Turek
14:00 Podbeskidzie Bielsko Biała  – Wisła Płock
15:00 GKS Katowice – Arka Gdynia
15:00 Motor Lublin – Odra Opole
18:30 Śląsk Wrocław – ŁKS Łomża 

30 marca, niedziela: 

11:15 Pelikan Łowicz – Piast Gliwice
12:00 Znicz Pruszków – Stal Stalowa Wola
12:00 Warta Poznań – GKS Jastrzębie
14:00 Lechia Gdańsk – Polonia Warszawa 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze