Zamachy w Brukseli. Reakcje piłkarskiego Twittera


22 marca 2016 Zamachy w Brukseli. Reakcje piłkarskiego Twittera

22 marca 2016 roku. Kolejna czarna data w historii Europy i świata. Ponownie terroryści zaatakowali bezbronnych ludzi, tym razem w sercu Europy – Brukseli, mieście, w którym znajduje się większość unijnych urzędów. Jak zwykle w przypadku takich sytuacji Twitter jest najszybszym medium. Ten serwis społecznościowy służy także do przekazywania kondolencji i wyrazów wsparcia dla ofiar i ich rodzin. Nie inaczej było tym razem. Swoje współczucie wyraziło również wielu ludzi piłki. 


Udostępnij na Udostępnij na

Jako jedno z pierwszych zareagowało oficjalne konto reprezentacji Belgii. „#wszyscyrazem, nasze myśli są z ofiarami. Piłka nożna nie jest dziś ważna. Trening odwołany.”

Swoje wsparcie dla ofiar okazali także reprezentanci Belgii, którzy 29 marca mieli rozegrać w Brukseli towarzyski mecz z Portugalią. Na razie nie wiadomo, czy spotkanie się odbędzie.

https://twitter.com/BoyataDedryck/status/712205886119350272

Pojawiły się oczywiście nawiązania do listopadowych zamachów w Paryżu.

Wyrazy wsparcia i pamięci w tych trudnych chwilach płynęły również od klubów piłkarskich.

„Całe nasze wsparcie i nasze myśli są z naszymi przyjaciółmi Belgami. Jesteśmy #wszyscyrazem z #Bruksela” napisało na swoim koncie francuskie Montpellier.

 

„Całe nasze wsparcie dla społeczności belgijskiej w tych trudnych momentach po zamachach w Brukseli” – głosi napis pod belgijską flagą zamieszczoną na profilu Atletico.

„Myśli i wsparcie dla naszych przyjaciół i sąsiadów Belgów. #WszyscyRazem.”

Przykłady można mnożyć. Nie sposób zamieścić tu wszystkie twitty, którymi ludzie piłki, a także konta klubów odnosili się do sytuacji w Brukseli. Świat futbolu nie jest wyjątkiem. Śmierć niewinnych ludzi dotyka każdego. Wystarczy spojrzeć na tę grafikę, która obrazuje, jak szeroko były komentowane na Twitterze brukselskie zamachy.

 

 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze