Zacięta walka o byt w La Liga

W przedostatniej kolejce La Liga wszystkie mecze odbyły się w niedzielę. Najostrzejszą walkę toczyły zespoły znajdującej się u dołu tabeli. Celcie Vigo udało się opuścić ostatnią pozycję, ale kwestia utrzymania się w lidze rozstrzygnie się dopiero w 38. kolejce. Walka o grę w europejskich pucharach też nadal zacięcie się toczy. Zapraszamy do podsumowania niedzielnych spotkań Primera Division!

Real Valladolid 0:2 Celta Vigo

To spotkanie było szczególnie ważne dla gości. Podopieczni Resino walczą bowiem o utrzymanie w La Liga. Dzięki wygranej w Valladolid Celta w przedostatniej kolejce wyprzedziła swoich ligowych rywali z dołu tabeli i wskoczyła na 18. pozycję. Dla podopiecznych Djukicia ten mecz nie miał wielkiego znaczenia, ponieważ o nic większego nie walczą już w tym sezonie, zajmując bezpieczną 14. lokatę. Jeśli chodzi o przebieg spotkania, to żadna z ekip nie przeważała znacząco na boisku. Zadecydowała skuteczność. Bramki dla gości zdobyli Cabral (28.) i z rzutu karnego Aspas (56.).

Osasuna Pampeluna 2:1 Sevilla

Na Reyno de Navarra odbyło się spotkanie, w którym żadna z ekip nie miała już większych motywacji do walki. Osasunie obecnie 16. pozycja w tabeli nie może już w niczym zagrozić. Sevilla natomiast nie miała większych szans na walkę o europejskie puchary, ponieważ bardzo wiele zależało od jej ligowych konkurentów. Po przegranej w Pampelunie zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. Osasuna stworzyła sobie więcej sytuacji bramkowych w tym meczu, co zadecydowało o zwycięstwie. Goście oddali tylko jeden celny strzał na bramkę rywala (Negredo w 50.). Dla gospodarzy gole strzelali natomiast Punal (72.) i Cejudo (79.).

Espanyol Barcelona 0:2 FC Barcelona

W derbach Barcelony po raz kolejny w tym sezonie triumfowali podopieczni Tito Vilanovy. Dzięki temu zwycięstwu „Barca” jest coraz bliżej osiągnięcia rekordowej liczby punktów po całym sezonie. Bramki dla gości strzelali Sanchez (14.) i Pedro (86.). Barcelona dominowała przez całe spotkanie, a Espanyol od 81. minuty musiał sobie radzić w dziesiątkę. Gospodarze nie walczą już jednak o nic w lidze, zajmując 12. lokatę w tabeli.

Athletic Bilbao 0:1 Levante

Na San Mames oba walczące zespoły mają już zapewnioną grę w następnym sezonie Primera Division. Walka toczy się jedynie o lepsze pozycje w środkowej części tabeli. W całym spotkaniu więcej szans na strzelenie gola mieli gospodarze, ale niestety nie potrafili przełożyć sytuacji na bramki. Wiadomo jednak, że zmarnowane okazje lubią się mścić. Tak było właśnie w tym przypadku, ponieważ gola na wagę trzech punktów goście strzelili w 90. minucie. Bohaterem Levante został Juanlu.

Real Betis 4:0 Real Saragossa

Zarówno dla Betisu, jak i Saragossy ten mecz był bardzo znaczący, ale z bardzo odmiennych powodów. Gospodarze usilnie walczą o grę w europejskich pucharach, zajmując obecnie siódmą lokatę w tabeli. Podopieczni Jimeneza bronią się natomiast przed spadkiem. Przegrana z Betisem ulokowała ich na 19. pozycji. Goście stwarzali sobie w tym meczu więcej sytuacji bramkowych, ale nie potrafili zamienić ich na gole. Betis wyszedł na prowadzenie już w 1. minucie meczu dzięki trafieniu Castro. Później bramki dołożyli jeszcze Pabon (17. i 71.) i Molina (50.).

Getafe 1:2 Rayo Vallecano

To spotkanie było szczególnie ważne dla gości z Madrytu. Podopieczni Jemeza mają jeszcze bowiem szanse na grę w europejskich pucharach. Dzięki tej wygranej przybliżyli się w tabeli do Realu Betis, zajmującego obecnie siódmą lokatę. Losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w 90. minucie gry. Dzięki bramce samobójczej Castro goście zdołali wywieźć z Coliseum Alfonso Perez trzy punkty.

Malaga 3:1 Deportivo La Coruna

Podopieczni Manuela Pellegriniego pewnie zmierzają do wywalczenia sobie gry w europejskich pucharach. Po wygranej nad Deportivo Malaga zajmuje szóste miejsce w tabeli i ma punkt przewagi nad siódmym Betisem. Deportivo nadal natomiast balansuje w okolicach strefy spadkowej, zajmując 17. lokatę i tracąc tylko dwa punkty do ostatniej Mallorki. W meczu na prowadzenie w 45. minucie wyszli goście. W drugiej połowie drugiego gola dołożył Baptista (65.), a ostateczny wynik ustalił Isco (80.). Gościom udało się strzelić kontaktową bramkę w 76. minucie dzięki Salomao.

Real Sociedad 3:3 Real Madryt

Bardzo emocjonujący pojedynek odbył się w San Sebastian. Kibice doczekali się tam aż sześciu bramek. Do 64. minuty podopieczni Mourinho pewnie wygrywali 2:0, ale gospodarze błyskawicznie zaczęli odrabiać straty. „Królewscy” wyszli jeszcze na prowadzenie w 80. minucie, ale w doliczonym czasie gry jeden punkt dla gospodarzy uratował Prieto. Dzięki temu remisowi podopieczni Montaniera są coraz bliżej gry w następnej edycji Ligi Mistrzów. Do czwartej Valencii tracą tylko dwa punkty. Real Madryt ma natomiast już zapewnione wicemistrzostwo. Więcej o tym spotkaniu przeczytacie TUTAJ.

Valencia 1:0 Granada

W Walencji gospodarze skromnie pokonali gości 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 59. minucie gry Soldado. Dla Granady ten mecz nie miał większego znaczenia, ponieważ zajmuje bezpieczną 15. pozycję w lidze. Valencia natomiast walczy o Ligę Mistrzów z Realem Sociedad, tracąc do rywala z piątego miejsca w tabeli tylko dwa punkty. Dokładniejszą relację z tego meczu znajdziecie TUTAJ.

Atletico Madryt 0:0 Mallorca

Na Vicente Calderon o byt w lidze walczyli podopieczni Manzano. Niestety nie udało im się wywieźć z Madrytu upragnionych trzech punktów. Mallorca zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli, ale ma jeszcze szansę na utrzymanie się w lidze. Wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Atletico natomiast nie ma już szans na wicemistrzostwo i plasuje się na trzecim miejscu. Spotkanie było raczej wyrównane, jeśli chodzi o posiadanie piłki i sytuacje bramkowe.