Wygrana Mallorki z Sevillą

W meczu kończącym zmagania w lidze hiszpańskiej w sobotę Mallorca pokonała na własnym stadionie Sevillę 2:1. Bohaterem spotkania został strzelec dwóch bramek dla gospodarzy, Alejandro Alfaro.

Od początku meczu Sevilla osiągnęła przewagę w posiadaniu piłki. W 16. minucie to gospodarze objęli prowadzenie. Świetne uderzenie z rzutu wolnego Giovanniego dos Santosa z trudem obronił Beto. Bramkarz Sevilli nie miał szans przy dobitce Alejandro Alfaro. Goście mogli wyrównać dwie minuty później, jednak dośrodkowania Rakiticia na bramkę nie potrafił zamienić Negredo. Hiszpan nie trafił w piłkę. W 34. minucie Alfaro mógł podwyższyć prowadzenie gospodarzy. Strzał wolejem z powietrza dobrze obronił Beto. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron goście usilnie dążyli do wyrównania. Udało się w 61. minucie za sprawą Alvaro Negredo, który wykorzystał prostopadłe podanie Rakiticia. Gospodarze potrzebowali kilku minut, by ponownie wyjść na prowadzenie. Strzelcem bramki został Alfaro. Napastnik Mallorki znów znalazł się we właściwym miejscu o właściwej porze, gdyż i tym razem dobił strzał partnera. Miejscowi kończyli spotkanie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Javiego Marqueza już w doliczonym czasie gry.

Na przestrzeni całego meczu Sevilla dominowała, jeśli chodzi o posiadanie piłki, jednak nie przyniosło to efektu w postaci jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Podopieczni Emery’ego wracają do domu z pustymi rękoma, konsekwentna gra z kontrataku przyniosła zaś drużynie Gregorio Manzano bezcenne trzy punkty.