Wasiluk: Rapid dobrze grał piłką

19 sierpnia 2011 Wasiluk: Rapid dobrze grał piłką

Defensor pokonanego Śląska Wrocław przyznaje, że Rapid był lepszym zespołem w czwartkowy wieczór. Wasiluk przyznał, że to Rumuni posiadali niemal wszystkie atuty po swojej stronie.

Zdecydowanie nie był to najlepszy pierwszy mecz z Rapidem Bukareszt – jakie nastroje przed rewanżem?

Na razie ciężko cokolwiek powiedzieć na gorąco. Wynik na pewno nie jest pozytywny, przed nami mecz z Legią, na którym się skupiamy i wtedy będziemy zastanawiać się nad rewanżem w Rumunii.

Twoja dyspozycja w meczu z Lokomotiwem we Wrocławiu wyglądała bardzo dobrze – dynamiczne wyjścia z defensywy do ataku, dzisiaj tego brakowało.

Marek Wasiluk (czarny strój)
Marek Wasiluk (czarny strój) (fot. Mikołaj Olszewski / iGol.pl)

Przeciwnik postawił dużo wyższe wymagania. Mecz się dla nas dobrze ułożył, ale straciliśmy dwa gole w pierwszej połowie. Można dyskutować, ale ciężko cokolwiek zrobić, kiedy rywal oddaje taki strzał (gol Grigore na 1:1 – przyp. red.).

Przy strzale Mili, na pocieszenie, to rywal nie miał zbyt wiele do zrobienia.

Zgadza się, ale stracone dwie bramki w pierwszej połowie i jedna po zmianie stron okazały się przeszkodą nie do przejścia. W drugiej połowie chcieliśmy otworzyć się, a efektem był gol na 1:3.

Spodziewaliście się tak trudnej przeprawy?

Oczywiście – trudny rywal, przeciwnicy bardzo dobrze grali piłką, co dzisiaj pokazali i zasłużenie wygrali.

Zabiegali Was?

Nie wiem, czy zabiegali. Inaczej się podchodzi, gdy wynik jest korzystny, a dzisiaj staraliśmy się zmobilizować maksymalnie, żeby odrobić straty, ale to nie wystarczyło.