Warta gromi, Widzew pokonany

W dzisiejszym dniu rozegrano część spotkań 5. kolejki I ligi polskiej. Nie obyło się bez niespodzianek.

Za największą z nich można uznać wygraną Dolcana Ząbki z Widzewem Łódź 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów w 27. minucie zdobył Maciej Tataj.  Była to pierwsza porażka łodzian w tym sezonie.

Wysokie zwycięstwa odniosły za to drużyny Pogoni Szczecin oraz Warty Poznań. Szczecinianie pewnie ograli Sandecję Nowy Sącz 4:0. Wszystkie bramki padły jednak dopiero w drugiej części gry. Jeszcze większy bagaż bramkowy zaaplikowali przyjezdnym piłkarze Warty Poznań, pokonując KSZO Ostrowiec aż 6:0. Duże znaczenie na ten wynik miała zapewne gra drużyny przyjezdnej w  9 od 58.  minuty. Jednak wtedy Warciarze