Walczą o awans


26 maja 2012 Walczą o awans

Jutro poznamy ostateczne rozstrzygnięcia na zapleczu ekstraklasy. Znamy już spadkowiczów, ale nadal nie wiemy, kto wywalczy awans. O TME biją się trzy zespoły: Piast, Zawisza oraz Pogoń. Jeden znich jutro będzie musiał przełknąć gorycz porażki. Kto to będzie?


Udostępnij na Udostępnij na

Michał Chrapek
Michał Chrapek (fot. Rafał Rusek /iGol.pl)

Ostatnia, 34. kolejka rozpocznie się punktualnie o godzinie 17 na dziewięciu boiskach. Najciekawiej zapowiadają się mecze w Gliwicach oraz Gdyni, gdzie rozegra się walka o awans. Z uwagi na Was zdecydowaliśmy się przeprowadzić multirelację live z obu tych pojedynków. Będziemy minuta po minucie śledzić boiskowe poczynania i analizować sytuację w tabeli.

Nie da się ukryć, że oba mecze są hitami. W Gliwicach Piast podejmie bowiem wicelidera rozgrywek, Zawiszę Bydgoszcz. Obie ekipy w rundzie wiosennej prezentują dość równą formę. Minimalnym faworytem do zwycięstwa będą jednak gospodarze. Za zespołem prowadzonym przez Marcina Brosza przemawia nie tylko własne boisko, ale również forma strzelecka Wojciecha Kędziory, który jest liderem klasyfikacji strzelców rozgrywek I ligi.

Paweł Oleksy walczy z Adamem Frączczakiem
Paweł Oleksy walczy z Adamem Frączczakiem (fot. Anna Kaszuba / iGol.pl)

Z kolei w Gdyni niewalcząca już praktycznie o nic Arka zmierzy się z Pogonią. Teoretycznie „Portowcy” nie powinni więc mieć problemów. Jednak zespół Petra Nemca nie przegrał trzech spotkań z rzędu. Piłkarze gdyńskiego klubu podkreślają, że w ostatnim meczu tego sezonu chcą dać wielką radość swoim kibicom, wygrywając z Pogonią. Będzie to bowiem pojedynek nie tyle o ligowe punkty, ile o prestiż. Z kolei goście, by awansować, muszą wygrać. Nie ulega więc wątpliwości, że czeka nas niesamowicie ciekawy korespondencyjny pojedynek w walce o TME.

Jeśli chodzi o pozostałe spotkania, to interesująco zapowiada się także mecz w Łęcznej, gdzie GKS Bogdanka podejmie Termalikę. Oba zespoły do niedawna były poważnymi kandydatami do awansu, ale kilka słabszych spotkań sprawiło, że w jutrzejszym pojedynku drużyny zagrają o przysłowiową pietruszkę. Miejmy jednak nadzieję, że piłkarze nie będą jeszcze myśleć o urlopach i zaserwują nam sporą dawkę dobrego futbolu.

Wszystkie mecze 34. kolejki:    

Flota Świnoujście – Ruch Radzionków

Piast Gliwice – Zawisza Bydgoszcz

GKS Bogdanka – Termalica Bruk-Bet Nieciecza

KS Polkowice – Polonia Bytom

Dolcan Ząbki – Olimpia Grudziądz

Wisła Płock – Warta Poznań

Sandecja Nowy Sącz – GKS Katowice

Kolejarz Stróże – Olimpia Elbląg

Arka Gdynia – Pogoń Szczecin

Komentarze
~Cyrkiel (gość) - 11 lat temu

Pogoń i Piast powinni Awansować . Przynajmniej jest
takie moje zdanie i prosze się na Nim nie wzorować,
ani nie hejtować .

Odpowiedz
~hałabała (gość) - 11 lat temu

Myślę tak samo

Odpowiedz
Bertho (gość) - 11 lat temu

1 miejsce Zawisza, a 2 hmm. wolę Piast niż "
Portowców" z obrzydliwym stadionem

Odpowiedz
~fapfap (gość) - 11 lat temu

bertho na Pogoni jest planowany remont stadionu

Odpowiedz
~;D . (gość) - 11 lat temu

awansują olimpia elbląg i ks polkowice kto myśli
tak samo?

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze