W zdrowym ciele zdrowy duch – domowa piłkarska kwarantanna


Jak skutecznie radzić sobie z życiową izolacją w czasie światowej pandemii? Forma to piłkarska rutyna, więc należy pielęgnować ją regularnie

27 kwietnia 2020 W zdrowym ciele zdrowy duch – domowa piłkarska kwarantanna
Trustmycoach.com

Dziś przedstawimy sposoby aktywnego spędzania wolnego czasu, stosowane przez wielu znanych piłkarzy w dobie panującego obecnie na świecie koronawirusa. Powiemy także o nietypowym wyzwaniu, które już od jakiegoś czasu budzi szerokie zainteresowanie w gronie licznych sportowych osobistości. Na niektórych z nich kwarantanna działa niczym płachta na byka.


Udostępnij na Udostępnij na

Krajowe i zagraniczne rozgrywki wkrótce ulegną wznowieniu, zatem najwyższa pora na systematyczne wdrażanie swoich treningowych planów. Choć boiskowe zajęcia w nielicznych grupach zostały niedawno wznowione, to przy użyciu domowych metod można je znacząco wzbogacić. To niewątpliwie pomoże piłkarzom powrócić szybciej do ich meczowego rytmu oraz umili im czas w gronie najbliższych.

Wiosenne piłkarskie szaleństwo – świat pandemią stoi

To już ponad dwa miesiące od rozpoczęcia największego w XXI wieku, globalnego wirusowego kryzysu COVID-19. Przez ten czas zatrzymało się praktycznie wszystko, co można zapisać na poczet całkowitego ludzkiego dorobku krajowej i światowej skali. Jedną z objętych tymi działaniami dziedziną niewątpliwie stał się sport, którym na świecie w różnej formie żyją miliony ludzi. Szczególnie dobitnie mogą to odczuć sympatycy piłki nożnej, która od początku marca istnieje jedynie prowizorycznie. Wstrzymano prawie wszystkie rozgrywki, pozamykano w większości stadiony, a sportowe treningi przyjęły odtąd formę domowych zajęć gimnastycznych.

Z perspektywy nadchodzącego czasu wydaje się możliwe, aby przebywający w domach piłkarze stopniowo powracali do niedawnych swoich dyspozycji. Ta wyjątkowa sytuacja nie będzie trwała w nieskończoność, a wznowienie spotkań w ograniczonej formie powinno bez problemu odbyć się już w najbliższym miesiącu. Warto więc, aby kwarantanna nie była tylko monotonnym i bezowocnym okresem, o czym doskonale wiedzą zawodnicy tego wspaniałego sportu. Nie brakuje rozmaitych pomysłów, na jakie wpadają oraz oryginalnych sposobów, które stosują, by aktywnie uatrakcyjnić sobie czas wśród najbliższego grona.

Piłkarz prawdę Ci powie, gdyż sport to zdrowie – izolacyjna praktyka ruchowa

Każdy z nas doskonale wie, jak ważną życiową rolę w obecnym świecie odgrywa szeroko pojęty sport. Posiada on, oprócz popularnego na masową skalę hobby, jeden ważny czynnik, dzięki któremu z dnia na dzień staje się coraz bardziej dochodowy. Jest to również długotrwały sposób na życie przedstawicieli wielu środowisk, których regularnie możemy oglądać na polskich i zagranicznych arenach.  Kiedy go nie ma, świat jakby stanął w miejscu i aby móc skutecznie przetrwać, należy czym prędzej do niego wrócić. O możliwych scenariuszach takiego obrotu spraw oraz najważniejszych piłkarskich decyzjach pisaliśmy już wcześniej tutaj.

Z takiego też założenia wyszli znani piłkarscy gwiazdorzy, którzy domowe treningi traktują jako systematyczny powrót na niedawne zawodowe realia. Od prostej i niezbyt wyczerpującej gimnastyki przechodzą oni do bardziej uciążliwych trenerskich zaleceń, które mogą stosować także w niewielkich grupach. Niedawno bowiem pozwolono im na uczęszczanie na rodzime boiska, gdzie pod okiem szkoleniowców szlifują oni swą formę przed planowanym dokończeniem sezonów. Wielu z piłkarzy obrało własny, oryginalny ćwiczeniowy styl, którym ochoczo dzieli się z całym internetowym światem za pomocą społecznościowych mediów. Ich życiowa kwarantanna przebiega często pod znakiem dobrego humoru, co najmocniej oddają przedstawione przez nas poniższe źródłowe materiały.

  1. Robert Lewandowski – kapitan reprezentacji Polski oraz piłkarz Bayernu Monachium. 31-letni napastnik do swoich zajęć udanie zachęcił również członków rodziny – żonę Annę oraz córkę Klarę.

  2. Gianluigi Buffon – były reprezentant Włoch oraz gracz Juventusu Turyn. Mający na karku 42 wiosny bramkarz ćwiczył domową serię strzałów, wykonywanych przeciwko kuriozalnemu rywalowi, czyli własnemu kotu.

  3. Piłkarze Tottenhamu Hotspur – czwartej z angielskich ekip poprzedniego sezonu. Pod baczną kontrolą sztabu, kierowanego przez ich portugalskiego trenera – Jose Mourinho, wykonywali domowe treningowe serie przy użyciu nowoczesnych boiskowych technologii.

  4. Karim Benzema – wieloletni zawodnik Trójkolorowych oraz snajper Realu Madryt. 32-latek zaprezentował swój domowy sprzęt oraz pokazał próbkę technicznych możliwości.

Piłkarska zagrywka w dobie koronawirusa – Toilet Paper Challenge

To bez wątpienia najbardziej niekonwencjonalny, jak również najpopularniejszy wynalazek uczestników niecodziennego, zamrożonego światowego futbolu przełomu ostatnich miesięcy. Powstał on zapewne w celu dostarczenia widzom nietypowej pozaboiskowej rywalizacji oraz w myśl efektywnego poradzenia sobie z wszechobecną monotonią. Kto by wcześniej pomyślał, jaką frajdę można sobie wykombinować przy użyciu wyłącznie zwykłej pełnej rolki toaletowego papieru? Bo to właśnie ten przedmiot oraz odrobina finezji i sprytu w zupełności wystarczą, aby pomyślnie wykonać to nietuzinkowe wyzwanie. Styl i technika nie są tutaj punktowane – liczą się przede wszystkim umiejętność twórczego użycia nogi oraz dobra aktywna zabawa.

Konkurencja ta, choć niezwykle komiczna, została (co w niej zaskakujące) poważnie potraktowana przez liczne piłkarskie grono na całym świecie. W przeciągu ostatnich tygodni, na różnych internetowych portalach rozmaici piłkarze – w duchu prawdziwej sportowej walki – wrzucali swe przedziwne papierowe sztuczki. Nie brakowało w nich zarówno zaangażowania, jak i przeróżnych form obrotu przeznaczoną do tego rolką. Na domiar niezwykłego, w niektórych przypadkach zawodnicy po zameldowaniu wykonania zadania, nominowali do challengu znanych z boiska kolegów. O tym, jak im samym poszło oraz co takiego uczynili wybrani przez nas bohaterowie, warto koniecznie się przekonać.

  1. Sławomir Peszko – były reprezentant Polski oraz niedawny zawodnik Lechii Gdańsk. Ten słynący z niechlubnych pozasportowych zdarzeń skrzydłowy, swoim autorskim popisem po raz kolejny negatywnie zszokował niemalże całą opinię publiczną. W ilustrowanej przez niego scence, w dość nieprzemyślany ryzykowny sposób kopie w wymaganą rolkę, którą to zamieścił na głowie syna. Co warte odnotowania – wyznaczył do tego dawnych kadrowych kolegów – na co oczywiście nie otrzymał pozytywnych reakcji.

  2.  Felipe Melo – były brazylijski kadrowicz oraz w przeszłości podopieczny kilku włoskich klubów. Grający obecnie w barwach rodzimego Palmeiras pomocnik, zdaniem wielu, został mianowany zwycięzcą domowej kanonady. Jego spontaniczna, przypominająca boiskowy wślizg w toaletowy zwój akcja odniosła niekwestionowany sukces w przekroju całego papierowego wyzwania.

  3. Lionel Messi – napastnik kadry Argentyny oraz FC Barcelony. Pospolita żonglerka + nominacje. 

Kwarantanna to nie koniec świata – piłkarski sposób na życie

Nieustanna dbałość o formę, jak również systematyczność w przygotowaniu mentalnym to bezdyskusyjnie dwa najważniejsze ogniwa piłkarskiego życia. Aby móc w pełni z tego korzystać, potrzebna jest chociażby namiastka tego, czym zwykle się ono charakteryzuje. Dlatego ważne jest, aby starać się jak najczęściej zachowywać boiskowe realia na tyle, na ile jest to możliwe. Jak można się było przekonać – kwarantanna nie tylko nie zniechęca zainteresowanych, ale i napędza ich do jeszcze większego działania. To, co pokazali wprawia w optymizm i powoduje pewność, że gdy rozgrywki zostaną wznowione, zaczną grać dodatkowo z większym animuszem.

Jak radzić sobie z domową izolacją i nie tylko, świetnie opisuje poradnik żony najlepszego polskiego piłkarza. Z programu profesjonalnej trenerki fitness – Anny Lewandowskiej – nieustannie korzystają tysiące ludzi i jak widać przynosi to szereg korzyści. Mówi on jak dobrze dbać o kondycję i zdrowie oraz jakie diety stosować, by w pełni cieszyć się życiem.

https://hpba.pl/trening/cwiczenia/

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze