Vicente del Bosque dał dość jasno do zrozumienia, że David Villa nie wystąpi w środowym meczu reprezentacji Hiszpanii przeciwko Turcji.
Selekcjoner Hiszpanii był nie do końca zadowolony z postawy zespołu w wygranym 1:0 meczu z Turcją w ramach 5. kolejki eliminacji do Mistrzostw Świata. Zaraz po spotkaniu zapowiedział kilka zmian w zespole, które mają przynieść świeżość drużynie i pozwolić na bardziej efektowną grę.

Del Bosque w rozmowie z jednym z dziennikarzy powiedział: Miejsce Villi w drużynie jest nadal niepewne. To chłopak, który gwarantuje zdobywanie bramek, ale przed drugim meczem mam wątpliwości co do jego przydatności.
Na decyzję trenera, co do zmian w składzie, wpłynęło defensywne ustawienie Turcji w pierwszym meczu. Hiszpania miała problemy z przebiciem się do bramki i trener prawdopodobnie stwierdził, że drużynie bardziej przyda się napastnik o innych specyfikacjach, aniżeli bramkostrzelny Villa.