Verbeek idzie na całość


17 marca 2012 Verbeek idzie na całość

Trener AZ, Gertjan Verbeek, nie zamierza kalkulować i skupiać się tylko na jednych rozgrywkach, w których uczestniczy jego zespół. Trener drużyny z Alkmaar zapowiada walkę na całego zarówno w Eredivisie, jak i Lidze Europy.


Udostępnij na Udostępnij na

Gertjan Verbeek to trener z charakterem zwycięzcy
Gertjan Verbeek to trener z charakterem zwycięzcy (fot. Fanvanaz.nl)

Szkoleniowiec drużyny, która ciągle ma spore szanse na tytuł mistrza Holandii, zanegował strategię, jaką w europejskich pucharach objęło FC Twente. Klub z Enschede oszczędzał najważniejszych piłkarzy w meczu rewanżowym 1/8 finału Ligi Europy i poskutkowało to odpadnięciem z rozgrywek, mimo korzystnego rezultatu w pierwszym meczu. Trener Steve McClaren dał do zrozumienia, że ważniejszy jest dla niego tytuł mistrza Holandii. Choć nie można wykluczyć, że uda mu się awansować do kolejnym rundy minimalnym nakładem sił.

Takie postępowanie nie odpowiada Verbeekowi. Były trener Feyenoordu uważa, że w każdych rozgrywkach, w których się uczestniczy, należy zmierzać do końcowego triumfu. Dlatego nie ma zamiaru odpuszczać w żadnej z rywalizacji. AZ, po wyeliminowaniu m.in. Anderlechtu i Udinese, zagra z pogromcą PSV, Valencią.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze