Tylko remis Atletico, Valencia wygrywa

7 kwietnia 2013 Tylko remis Atletico, Valencia wygrywa

W niedzielnych spotkaniach 30. kolejki Primera Division mieliśmy kilka bardzo emocjonujących pojedynków. Zawiodło Atletico Madryt, którego forma zdecydowanie ostatnio spada. Valencia natomiast w ostatnich sekundach meczu uratowała trzy punkty na swoim stadionie. Zapraszamy do podsumowania niedzieli w La Liga!

Celta Vigo 0:2 Rayo Vallecano

W pierwszym z niedzielnych meczów podopieczni Resino podejmowali na swoim stadionie Rayo. Gospodarze przegrali 0:2 i plasują się obecnie na ostatnim miejscu w tabeli, mając taką samą liczbę punktów jak Mallorca. Katami Celty byli „Piti” (14. minuta) i Delibasic (83. minuta). Gospodarze oddali przez całe spotkanie tylko dwa celne strzały na bramkę. Taka gra nie mogła skończyć się dobrym wynikiem. Rayo natomiast dzięki swojej dobrej postawie w tym sezonie ma szansę na zakwalifikowanie się do rozgrywek Ligi Mistrzów.

Osasuna 0:2 Espanyol

Atletico traci swoją skuteczność
Atletico traci swoją skuteczność (fot. Skysports.com)

O 17:00 na Reyno de Navarra Espanyol pokonał Osasunę. Chociaż gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce, to jednak goście cieszyli się ze zwycięstwa. Nie podobało się to kibicom, którzy zgotowali gwizdy swoim piłkarzom. Bramki strzelali Moreno i Wakaso. Po tej kolejce Espanyol znajduje się na 11. lokacie w tabeli. Osasuna natomiast plasuje się cztery miejsca niżej, chroniąc się jeszcze przed strefą spadkową.

Więcej o tych dwóch spotkaniach dowiecie się TUTAJ.

Getafe 0:0 Atletico Madryt

Podopieczni Diego Simeone mają coraz częściej problem z wygrywaniem w lidze. Drugi remis z rzędu spowodował utratę drugiej pozycji w tabeli na rzecz „Królewskich”. Getafe zajmuje obecnie ósmą lokatę w lidze i po raz kolejny nie dało się pokonać na swoim stadionie. Chociaż nie oglądaliśmy bramek, emocji w tym meczu nie brakowało. Aż dwóch zawodników Atletico zobaczyło czerwone kartoniki. Od 72. minuty goście grali w dziesiątkę, a w doliczonym czasie gry boisko opuścił jeszcze Godin. Dokładniejszy przebieg tego spotkania znajdziecie TUTAJ.

Valencia 2:1 Real Valladolid

W ostatnim z niedzielnych spotkań napięcie panowało do ostatnich minut. Valencia zdecydowanie dominowała przez cały mecz, ale po 90 minutach gry na Mestalla był remis 1:1.  Dopiero w ostatniej minucie doliczonego czasu gry trzy punkty gospodarzom zapewnił Jonas. Po tym spotkaniu Valencię od czwartej lokaty w tabeli dzielą tylko dwa punkty. Real Valladolid plasuje się natomiast na 14. miejscu w lidze. Obszerną relację z tego meczu możecie zobaczyć TUTAJ.