Trening i zmiany w Motorze


7 stycznia 2008 roku w Warszawie doszło do spotkania Zarządu LKP "Motor" Lublin z Polish Sport Promotion. Zarząd klubu przedstawił pisemne gwarancje dla nowopowstającej spółki Prezydenta Miasta Lublin Pana Adama Wasilewskiego i Przewodniczacego Rady Miasta Lublin Pana Piotra Drehera. Po zapoznaniu sie z nimi Polish Sport Promotion podjął decyzję o utworzeniu spółki z udziałem LKP "Motor" Lublin i Miasta Lublin - informuje oficjalna strona klubu.


Udostępnij na Udostępnij na

Tymczasem piłkarze z Lublina skupiają się na przygotowaniu do rundy wiosennej. W poniedziałek odbyli pierwszy trening w tym roku. Na zajęciach pojawiło się 29 graczy. Warunki atmosferyczne z pewnością nie sprzyjały kopaniu piłki – padał deszcz ze śniegiem.

Na zajęciach nie pojawiło się kilku podstawowych graczy, w tym wyróżniający się Paweł Tomczyk. Podobno zainteresowana jest nim Wisła Płock, a transfer jest możliwy tym bardziej, że obrońcy wygasła już umowa. Na trening nie przyszli także Tomasz Lenart i Radosław Feliński – wyjechali na testy do trzecioligowej Kotwicy Kołobrzeg. Z klubem na dobre pożegnali się Erwin Sobiecha i Damian Falisiewicz, którzy w planach mają wyjazd 'za chlebem’ do Wielkiej Brytanii. W poniedziałek zabrakło też Denysa Laszko, który dostał wolne ze względu na prawosławne święta na Ukrainie, oraz Pavla Pronaja i Rodolfo.

W Motorze pojawiło się natomiast kilka nowych twarzy. W większości są to zawodnicy z klubów grających w niższych klasach rozgrywkowych w województwie lubelskim. Trening zaliczył także Marcin Popławski, który zmagał się z kontuzją przez długi czas, oraz najskuteczniejszy strzelec drużyny – Daniel Koczon.

Po odejściu Piotra Prędoty do Piasta Gliwice, w Lublinie zaczęto mówić o wzmocnieniach. Nieoficjalnie mówi się o sprowadzeniu Adama Czerkasa z Odry Wodzisław Śl., oraz niezwykle doświadczonego bramkarza – Jakuba Wierzchowskiego.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze