Termalica pokonuje Dolcan


9 marca 2014 Termalica pokonuje Dolcan

I liga powraca do życia! W Niecieczy w ramach 19. kolejki Termalica pokonała Dolcan Ząbki 1:0 po golu Jakuba Biskupa z rzutu karnego.


Udostępnij na Udostępnij na

Piotr Mandrysz (po lewej) zaliczył udany debiut na ławce trenerskiej Termaliki
Piotr Mandrysz (po lewej) zaliczył udany debiut na ławce trenerskiej Termaliki (fot. pogonszczecin.info)

W słoneczne niedzielne przedpołudnie na stadionie w Niecieczy miejscowa Termalica podejmowała Dolcan Ząbki, który przyjechał odebrać „Słonikom” trzy punkty, jednak gospodarze okazali się dobrze przygotowani do sezonu. W pierwszej połowie od początku do ataku ruszyli piłkarze z Niecieczy, co przyniosło kilka groźnych akcji, i niejednokrotnie kibice podrywali się z miejsc z nadzieją, że piłka wpadła do siatki. Brakowało trochę szczęścia, jednak w 24. minucie faulowany w polu karnym był Emil Drozdowicz i sędzia wskazał na wapno. Rzut karny na gola zamienił pewnym płaskim strzałem w lewy róg bramki Jakub Biskup. Gospodarze próbowali pójść za ciosem, ale do końca połowy niewiele byli w stanie zdziałać, ponieważ na posterunku stał niedawny kadrowicz Adama Nawałki – Rafał Leszczyński – który niejednokrotnie udowadniał, że jego obecność na zgrupowaniach reprezentacji Polski to nie przypadek.

W drugiej części meczu częściej przy piłce byli goście, którzy próbowali zepchnąć Termalicę na własną połowę i jak najczęściej zagrażać bramce Sebastiana Nowaka. Doświadczona linia defensywna z Jakubem Czerwińskim na czele nie dawała swobody w okolicach pola karnego i Dolcan zakończył mecz z zerowym dorobkiem bramkowym, natomiast Termalica rozpoczęła rundę wiosenną od zwycięstwa i debiut Piotra Mandrysza można uznać za udany.

Komentarze
~idolkieee (gość) - 8 lat temu

jeszcze kilka mies temu te 2 drużyny to byli liderzy
1 ligi

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze