Strzelby odblokowane. Teodorczyk nie zapomniał, jak się strzela


Teodorczyk ani myśli przestawać strzelać dla Anderlechtu

21 października 2016 Strzelby odblokowane. Teodorczyk nie zapomniał, jak się strzela
RTBF.be

Patrząc na obecny sezon, a zwłaszcza na ostatnie tygodnie, bardzo trudno jest jednoznacznie ocenić postawę Teodorczyka. Bo z jednej strony Teodorczyk hurtowo strzela bramki dla Anderlechtu, z drugiej nie spełnił nadziei w reprezentacji Polski, a także prawdopodobnie (z mocnym naciskiem na to słowo) zachował się na zgrupowaniu nieelegancko i wiele wskazuje na to, że na najbliższe mecze reprezentacji nie będzie powołany.


Udostępnij na Udostępnij na

Trzy ostatnie mecze w klubie i trzy bramki. Takim bilansem może mało kto się pochwalić, a właśnie taki ma w Anderlechcie Łukasz Teodorczyk. Polak łącznie strzelił już w tym sezonie 10 bramek, a jego gole dały m.in. remis z Gandawą czy zwycięstwa nad Standardem Liege i Lokeren.

Trzy ostatnie mecze w klubie i trzy bramki. Takim bilansem może mało kto się pochwalić, a właśnie taki ma w Anderlechcie Łukasz Teodorczyk. Polak łącznie strzelił już w tym sezonie 10 bramek, a jego gole dały m.in. remis z Gandawą czy zwycięstwa nad Standardem Liege i Lokeren.

W czwartek również Polak uratował skórę kolegom, którzy w Moguncji spisali się średnio, ale ostatecznie wywiozą tak nieoceniony punkt (mecz skończył się remisem 1:1). Oglądając spotkanie na Opel Arena, mogliśmy się także przekonać, co jest największą siłą Teodorczyka w Belgii.

Polak, oczywiście, starał się pracować nad odbiorem piłki, kilka razy wszedł w pojedynek z zawodnikami Mainz, ale generalnie jego występ należy ocenić jako co najwyżej średni, choć wynikało to w sporej mierze z pomysłu Mainz, ponieważ moguncjanie bardzo dobrze odcięli linię ataku czy w ogóle piłkarzy ofensywnych od gry.

Teodorczyk był jednak do bólu efektywny i pokazał obrońcom Club Brugge (najbliższy rywal „Fiołków” z Brukseli), że w niedzielę będą musieli mieć naszego rodaka na oku od pierwszego gwizdka arbitra do ostatniego. Byłego napastnika Lecha i Polonii piłka szuka w polu karnym i gros bramek, które strzelił podczas pobytu w Brukseli, wynikały z faktu, że dobrze ustawił się w szesnastce i otrzymał dobrą piłkę od kolegów, dzięki czemu sam miał ułatwione zadanie.

https://www.youtube.com/watch?v=6SlsHtJkFwA

Warto przy tej okazji powiedzieć, że coraz głośniej te bramki są komentowane w… Kijowie. Bo właśnie z kijowskiego Dynama, gdzie Teodorczyk radził sobie słabo, jest wypożyczony do Belgii. Kijowianie mają w tym sezonie problemy zarówno w lidze, jak i w Lidze Mistrzów. Nie brakuje przy tej okazji coraz częstszych głosów, że dzisiejszy Teodorczyk przydałby się mistrzom Ukrainy.

O Teodorczyku pisaliśmy przy okazji meczu z Danią.

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Możesz zalogować się swoim kontem FB, Twitter lub pisać jako gość.

Najnowsze