Szamo ponownie w I lidze


13 lutego 2012 Szamo ponownie w I lidze

Grzegorz Szamotulski po krótkiej przygodzie z Wartą Poznań ponownie będzie występował na zapleczu ekstraklasy. Tym razem doświadczonego golkipera pozyskała Olimpia Elbląg.


Udostępnij na Udostępnij na

Pod koniec rundy jesiennej popularny „Szamo” został pozyskany na zasadzie wolnego transferu przez Wartę Poznań, podpisując krótkoterminowy kontrakt. W drużynie „Zielonych” rozegrał pięć spotkań, ale prezes Łukomska-Pyżalska nie zdecydowała się na prolongowanie umowy.

35-latek zaprezentował się jednak na pierwszoligowych boiskach na tyle dobrze, że działacze Olimpii Elbląg postanowili go zatrudnić. Jego kontrakt będzie obowiązywał przez rok. 

Szamotulski może być dużym wzmocnieniem elblążan
Szamotulski może być dużym wzmocnieniem elblążan (fot. korona-kielce.pl)

– Jestem zadowolony z pojawienia się w Olimpii. Szybko udało się nam sfinalizować ustalenia, które poczyniłem telefonicznie z prezesem klubu, tak więc od dzisiaj jestem już oficjalnie zawodnikiem Olimpii. Zrobię wszystko, aby osiągnąć cel, jakim jest utrzymanie – powiedział oficjalnej stronie klubu.

Wierzę w to, że Grzegorz, będąc pewnym punktem w bramce, pozwoli Olimpii wywalczyć utrzymanie. Nie da się ukryć, że zawodnika z tak renomowanym nazwiskiem w Olimpii dawno nie było, mam nadzieję, że pozwoli to przyciągnąć na trybuny nowych kibiców – skomentował nowy nabytek  Łukasz Konończuk, prezes zarządu.

Szamotulski był w przeszłości reprezentantem Polski. Z orzełkiem na piersi zagrał 13 razy. 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze