Stawowy: Chcę dokończyć ten sezon


14 kwietnia 2008 Stawowy: Chcę dokończyć ten sezon

"Do zakończenia sezonu zostało 9 kolejek. Jesteśmy już w takim momencie, że ja chcę ten sezon dokończyć. To, co wspólnie zaczęliśmy, chcę wspólnie zakończyć." - tak odpowiadał Wojciech Stawowy, pytany o swoją dymisję.


Udostępnij na Udostępnij na

Trener Arki Gdynia odpowiadał na pytania dziennikarzy na konferencji prasowej, zorganizowanej po niedzielnym meczu ze Śląskiem Wrocław, który jego drużyna przegrała 2:0.

Na początku konferencji Wojciech Stawowy pogratulował zwycięstwa Ryszardowi Tarasiewiczowi: – Przegraliśmy to spotkanie, które było dla nas meczem za 6 punktów. Co ja mogę powiedzieć? Mogę tylko pogratulować trenerowi zwycięstwa. Mogę pogratulować tego, że drużyna Śląska zrobiła duży krok w kierunku Ekstraklasy. Natomiast my w dzisiejszym meczu zrobiliśmy krok do tyłu.

R. Tarasiewicz i W. Stawowy na konferencji prasowej po meczu Śląsk Wrocław - Arka Gdynia
R. Tarasiewicz i W. Stawowy na konferencji prasowej po meczu Śląsk Wrocław – Arka Gdynia (fot. Przemysław Bąk)

Nie mogło się też obyć bez pytań o rzekomą dymisję trenera Arki. W kontekście przegranej informacje o dymisji, o moim odejściu z Arki oczywiście będą się pojawiać – mówił Wojciech Stawowy. I dalej kontynuował: – Chcę powiedzieć jedną rzecz. Do zakończenia sezonu zostało 9 kolejek. Jesteśmy już w takim momencie, że ja osobiście chcę ten sezon dokończyć z tymi zawodnikami. To, co wspólnie zaczęliśmy, chcę wspólnie zakończyć. Ja wiem, że ktoś może nie wierzyć w to, że nam się uda. Ale ja taką wiarę mam i mam wiarę w tę drużynę i w to, co robimy. I wierzę, że ta karta w końcu się odwróci. Bo przecież ta drużyna niedawno grała w Ekstraklasie i grać w piłkę nie zapomniała.

Dalej trener żółto-niebieskich nawiązał do swojej osoby: – Ja jestem tylko i wyłącznie pracownikiem klubu i jeżeli decyzje o moim zwolnieniu podejmą władze klubowe – a tutaj mam na myśli przede wszystkim pana prezesa Ryszarda Krauze, bo to z nim się umawiałem na temat pracy, funkcjonowania w Arce Gdynia – to oczywiście taką decyzję uszanuję. Ale zaznaczam wyraźnie: to musi być decyzja prezesa, a nie spekulacje, jakie pojawiały się w ostatnim czasie w „Przeglądzie Sportowym” i innych gazetach, które na pewno nie pomagały drużynie w motywacji do kolejnych spotkań.

Co dalej będzie ze Stawowym? Czy, tak jak pragnie, dokończy sezon jako trener? Co zrobi właściciel klubu? Pytań jest wiele ale czas pokaże. Tymczasem Arka Gdynia pozostaje w tabeli na miejscu szóstym ze stratą jedenastu punktów do lidera.

Słuchaj też radiowego sprawozdania Przemysława Bąka z tego meczu w serwisach sportowych iGol FM o 18:30 i 20:30. Link: http://fm.igol.pl/igol.m3u

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze