SPL: Zmiana lidera

Po 28. kolejce Scottish Premier League, na fotel lidera powrócił Celtic Glasgow, który pokonał na wyjeździe Kilmarnock. Do sensacji doszło na Ibrox Park, gdzie Rangersi ulegli ostatniemu w tabeli Inverness.

Celtic wygrał spotkanie przeciwko Kilmarnock 2:1. Bohaterem spotkania był McDonald, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie, a następnie dał mu zwycięstwo. Dzięki temu spotkaniu odskoczyli drużynie Waltera Smitha na trzy punkty.

Piłkarze Glasgow Rangers stracili prowadzenie w tabeli, przegrywając sensacyjnie z Inverness. Gospodarze dominowali przez całe spotkanie, jednak nie potrafili strzelić bramki. Na domiar złego w doliczonym czasie gry, we własnym polu karnym faulował Weir za co został wyrzucony z boiska, a Black strzałem z jedenastu metrów dał swojemu klubowi zwycięstwo.

Emocjonujący pojedynek rozegrano między Hearts i Motherwell. Faworyzowani gospodarze objęli prowadzenie w 50. minucie, jednak Hughes niedługo potem wyrównał. ,,Serca” strzeliły zwycięskiego gola dopiero w ostatniej minucie spotkania. Adrian Mrowiec grał do 34. minuty.

Puste konto zanotował Grzegorz Szamotulski. Jego Hibernian wygrał wyjazdowe spotkanie z Hamiltonem odnosząc dziewiąte zwycięstwo w sezonie. Zwycięskiego gola strzelił Steven Fletcher, który do niedawna leczył kontuzję.