Smutny koniec kariery Gilewicza


30 maja 2008 Smutny koniec kariery Gilewicza

Radosław Gilewicz, były zawodnik reprezentacji Polski, a ostatnio piłkarz Polonii Warszawa, postanowił zakończyć karierę. I wszystko by było na swoim miejscu, gdyby nie pewien zgrzyt, o którym Gilewicz mówi w wywiadzie dla Życia Warszawy.


Udostępnij na Udostępnij na

37-letni zawodnik żali się, że klub nie pozwolił mu zagrać meczu pożegnalnego: – Jest mi zwyczajnie przykro. Jeżeli przez 19 lat gra się w piłkę i od jakiegoś czasu przygotowuje do zakończenia tego ważnego etapu życia, to jest to na pewno smutne pożegnanie – opowiada Gilewicz. – Jeśli zwróciłbym się do swoich byłych klubów w Austrii, to nie byłoby problemu ze zorganizowaniem pożegnalnego meczu – dodaje ze smutkiem.

Radosław Gilewicz
Radosław Gilewicz (fot. AMI / www.wielkapolonia.pl)

Radosław Gilewicz może pochwalić się bardzo bogatą karierą. Przygodę z piłką rozpoczął w GKS Tychy, z którego przeniósł się do Ruchu Chorzów. Przeprowadzka okazała się strzałem w dziesiątkę, bo napastnik grał regularnie i zdobywał dużo bramek. Po udanym sezonie 1992/93 postanowił więc skorzystać z okazji i wyjechał na zachód Europy. Tam grał w Sankt Gallen, VfB Stuttgart, Karlsruher, Tirol Insbruck, Austrii Wiedeń i SV Pasching. Największe sukcesy – czterokrotne mistrzostwo kraju, tytuł króla strzelców i zwycięstwa w krajowym pucharze, osiągał grając dla Tirol i Austrii. W latach swojej świetności występował również w koszulce z orłem na piersi.

Ostatnim jego klubem była Polonia Warszawa. W ubiegłym sezonie Gilewicz i spółka nie zdołali jednak wywalczyć awansu do pierwszej ligi i piłkarz postanowił zakończyć karierę.

Prawdopodobnie teraz obejmie funkcję dyrektora sportowego „Czarnych Koszul”: – W kontrakcie mam zapewnione, że od 1 lipca obejmę tę funkcję. Jednak od kilku miesięcy nikt w klubie nie rozmawia ze mną na ten temat i nie wiem, na czym stoję. To dziwna sytuacja. Czekam na decyzję i wolę nic więcej na ten temat nie mówić – ucina spekulacje Gilewicz.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze