Schuster: Robben jeszcze powróci!


Opiekun Realu Madryt Bernd Schuster uważa, iż słaba dyspozycja Arjena Robbena spowodowana jest ciągłymi kontuzjami od momentu przejścia na Santiago Bernabeu.


Udostępnij na Udostępnij na

Reprezentant Holandii, trafił do ekipy „Merengues” z londyńskiej Chelsea podczas letniego okienka transferowego za 24 miliony funtów.

Do tej pory Arjen rozegrał zaledwie dwa spotkania, co było spowodowane kolejnymi urazami. Były gwiazdor PSV jest już zdrów po niedawnej kontuzji mięśnia lewej nogi, lecz nie wystąpił w ostatnim meczu z Osasuną. Skrzydłowy przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Według szkoleniowca Realu, słaba forma pomocnika w ostatnim czasie spowodowana jest ciągłymi absencjami z powodów zdrowotnych. Jednak uważa on, iż powróci jeszcze do świetności, ale póki co musi się usposobić w cierpliwość.

„Mamy problem z Arjenem. On chce za wszelką cenę grać, nie przykładając się do treningów.” – podkreśla Schuster.

„Poprzez ten niepokój, zawodnik stracił w ostatnim czasie pewność siebie i formę. Mimo wszystko uważam, iż Robben odzyska zatracony blask, lecz pierw musi się skupić na treningach.”

O sytuacji Holendra w ekipie z Bernabeu wypowiedział się klubowy kolega i zarazem zastępca kapitana, Guti.

„Drużyna gra dobrze, wygrywa, wobec tego trudniej dostać się do pierwszego składu. Arjen się w nim ostatnio nie mieści z różnych przyczyn. Najlepszym rozwiązaniem dla niego będzie ciężka praca na treningach. Ta z pewnością zostanie dostrzeżona przez trenera.” – podkreśla wychowanek Realu.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze