Schaaf: To ogromne rozczarowanie

Po przegranym 0:2 meczu z Borussią Dortmund trener Werderu Brema, Thomas Schaaf, mówi o rozczarowaniu. Jürgen Klopp, którego podopieczni zwyciężyli, grając w dziesiątkę, cieszy się z ważnych trzech punktów.

– To ogromne rozczarowanie. W drugiej połowie graliśmy zdecydowanie zbyt źle. Wciąż jeszcze nie ma stabilizacji w naszej grze – mówił Thomas Schaaf. Jego podopieczni od 47. minuty grali z przewagą jednego zawodnika, bo czerwoną kartkę ujrzał wtedy Ivan Perisić. Mimo wysiłków, Werder nie zdobył wyrównującej bramki, ale za to stracił drugą i przegrał drugi mecz z rzędu.

Wygrana Borussii pozwoliła natomiast wysunąć się klubowi z Dortmundu na pozycję wicelidera. Przynajmniej do jutra „BVB” będzie okupowała drugie miejsce w tabeli. Z takiego obrotu sprawy zdecydowanie cieszy się trener Jürgen Klopp.

To był bardzo otwarty mecz. Czerwona kartka tuż po przerwie miała bardzo gorzki smak. Ale dobrze i zaangażowanie broniliśmy się, zwycięstwo jest zasłużone. Życzyliśmy sobie, żeby tabela dziś wieczorem właśnie tak wyglądała. To sprawi, że będziemy mogli na luzie podejść do kolejnych zadań – stwierdził Klopp.

Do pierwszego w tabeli Bayernu Monachium Borussia traci jak na razie trzy punkty, zwycięstwo z Werderem jest jednak pierwszym krokiem w kierunku powrotu „BVB” do ścisłej czołówki Bundesligi.