Saragossa remisuje z Valencią!

Real Saragossa zremisował na własnym stadionie z Valencią 2:2. Jest to dobry wynik dla gospodarzy, którzy zwiększyli swoją przewagę nad strefą spadkową.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 5. minucie. Sędzia główny tego spotkania, Del Cerro Grande, podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Apono. Gospodarze prowadzili i tworzyli kolejne groźne sytuacje pod bramką Diego Alvesa. Jednym z najbardziej aktywnych na boisku w pierwszych 20 minutach był skrzydłowy Rochina. Saragossa starała się zdobyć drugą bramkę i udało się to podopiecznym Manolo Jimeneza w 31. minucie spotkania. Strzelcem bramki Helder Postiga. Valencia zdawała sobie sprawę, że ten mecz jej się wymyka. W 35. minucie padła bramka kontaktowa dla gości, zespołową akcję mocnym strzałem zakończył Jonas.

Do przerwy na La Romerada w Saragossie gospodarze prowadzili 2:1.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli zawodnicy Manolo Jimeneza. W 49. minucie strzał Rochiny zablokowany został przez obrońców Valencii. Kilka minut później to znów skrzydłowy gospodarzy po składnej akcji stanął przed szansą strzelenia trzeciej bramki dla swojej drużyny, jednak raz jeszcze próba Hiszpana była nieudana. Jak mówi piłkarskie porzekadło, „niewykorzystane sytuacje się mszczą”. Tak również było i tym razem. Valencia pozwoliła się wyszumieć zawodnikom ze stolicy Aragonii i w 69. minucie doprowadziła do wyrównania. Bramkę zdobył po raz drugi Jonas. W 77. minucie za zagranie ręką poza polem karnym czerwoną kartkę otrzymał bramkarz Leo Franco. Gospodarzom taki wynik wystarczał, zawodnicy starali się grać na czas. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Wynik ten na pewno pomoże Saragossie utrzymać  się w Primera Division. Valencia po porażce musi czekać na mecz Malagi. Jeśli podopieczni Manuela Pellegriniego wygrają, to ich strata do zespołu z La Rosaleda będzie wynosić cztery punkty. Do końca sezonu pozostało jeszcze kilka meczów i sytuacja w tabeli może ulec zmianie.