Raphael Brosse: „Mbappe jest detonatorem, który może zrobić różnicę w każdej chwili” [ROZMOWA]


Rozmawiamy z dziennikarzem francuskiego So Foot

26 listopada 2022 Raphael Brosse: „Mbappe jest detonatorem, który może zrobić różnicę w każdej chwili” [ROZMOWA]
Le Quotidien

Francuzi z wysokiego C zaczęli katarski turniej i według wielu ekspertów to oni mogą sięgnąć po tytuł mistrza świata. Co na temat „Les Blues” mogą powiedzieć nad Sekwaną? Czy zespół prowadzony przez Didiera Deschampsa ma słabości? Kim dla tej drużyny jest Mbappe? Odpowiada Raphael Brosse, dziennikarz Eurosportu oraz serwisu So Foot. 


Udostępnij na Udostępnij na

Francuzi mimo początkowych problemów pewnie pokonali Australię, ale teraz przyjdzie już czas na teoretycznie trudniejszego przeciwnika – Danię. Jaki jest największy atut reprezentacji Didiera Deschampsa? Czy ta drużyna ma słabości? Odpowiedzi na te i kilka innych pytań postanowiliśmy poszukać w Heksagonie, a udzielił ich nam dziennikarz So Foot, Raphael Brosse. Zapraszamy na rozmowę!

***

Jak wrażenia po pierwszym meczu, Raphael?

Jeśli odejmiemy pierwszy kwadrans, który był bardzo słaby, Francja rozegrała dobry mecz, jak na swój debiut w rozgrywkach. Duża liczba ataków i kilka ładnych bramek. Zobaczymy teraz, jak kadra poradzi sobie z silniejszymi przeciwnikami.

Mógłbyś wskazać, jaki jest obecnie największy atut kadry Francji?

Według mnie jest to obecnie umiejętność bardzo szybkiego przedostawania się do przodu. Nie mamy z tym żadnych problemów i to jest siła, szczególnie dzięki Mbappe i Dembele.

Co muszą zrobić Francuzi, żeby sięgnąć po tytuł?

Już teraz będą musieli lepiej się bronić, ponieważ w tej materii jest jeszcze zbyt wiele trudności. Kiedy to nastąpi, będzie można mieć nadzieję, że się uda. Trzeba też liczyć, że żaden ważny zawodnik nie będzie kontuzjowany. Jeśli to wypali, to będzie okazja do triumfu.

Czyli zespół Deschampsa ma słabości?

Tak, obronę, jak wyjaśniłem w poprzednim pytaniu. Nieobecność Kimpembe, Hernandeza, powrót po kontuzji Varane’a – który wciąż jest słaby – i niedociągnięcia Pavarda na prawej stronie sprawiają, że obrona „Les Blues” jest bardzo kruchą konstrukcją.

Stąd te dziwne próby z Camavingą na lewej stronie. Co sądzisz o tym pomyśle?

Mam nadzieję, że nie będzie trzeba tego dalej wdrażać w życie. Prawdą jest, że jeśli Theo Hernandez dozna kontuzji, bardzo trudno będzie znaleźć innego, dobrego gracza na lewą stronę defensywy.

Kto według Ciebie daje tej drużynie najwiecej?

Bez wątpienia Antoine Griezmann. Mistrz gry, gdy Francja jest przy piłce, ale także bardzo cenny zawodnik, kiedy trzeba się bronić i poczekać. Jak w Atletico.

Nie jest tak, że największą uwagę powinniśmy zwracać na Girouda?

Giroud jest bardzo silny psychicznie. Bardzo wzmocniło go to, kiedy Benzema zajął jego miejsce. Deschamps zostawił go na chwilę poza grupą, potem Giroud wrócił i strzelił dwa gole w swoim pierwszym meczu. Jeśli jest pewny siebie i dobrze wejdzie w mecz, to może strzelić gola każdemu.

A Mbappe?

Mbappe jest takim detonatorem, tym, który dzięki swojej szybkości może zrobić różnicę w każdej chwili. Ale uważaj, nie można grać samemu – Mbappe musi o tym pamiętać.

Jak wiesz, my, Polacy, dość słabo rozpoczęliśmy turniej. Oglądałeś? Co myślisz o naszych orłach?

Tak, oglądałem to, a nawet zrobiłem podsumowanie dla So Foot. Byłem rozczarowany grą zaprezentowaną przez Polskę. Zabrakło ambicji przeciwko Meksykowi. Wasza kadra zadowalała się rzucaniem długich piłek do Lewandowskiego, to nie wystarczy. Mam nadzieję, że Polsce uda się zagrać lepiej i wygrać z Arabią Saudyjską.

 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze