Real i Atletico z zakazem transferowym!


14 stycznia 2016 Real i Atletico z zakazem transferowym!

Jak podała oficjalna strona międzynarodowej organizacji FIFA, dwie madryckie potęgi, Real oraz Atletico, zostały ukarane zakazem transferowym na dwa najbliższe okienka – letnie oraz zimowe w przyszłym roku. Powodem takiej decyzji jest zatrudnianie nieletnich spoza Unii Europejskiej przez wspomniane kluby.


Udostępnij na Udostępnij na

Ban transferowy to poważny problem dla tak liczących się w hiszpańskiej lidze zespołów. Przekonała się o tym FC Barcelona, którą za identyczne przewinienie również dosięgnęła sprawiedliwość piłkarskiej organizacji. Decyzja wprowadzi spore zamieszanie w progach „Królewskich”. Przypomnijmy, że po aferze Karima Benzemy z Mathieu Valbueną, wieloletni mistrz Hiszpanii musi sprowadzić napastnika. Władzom klubu na znalezienie wymarzonego piłkarza, który zapewni co najmniej kilkanaście bramek w sezonie, pozostało bardzo mało czasu. Obecne okienko transferowe trwa do 31 stycznia. Dodajmy do tego również fakt, że na pozycji lewego obrońcy w Realu gra tylko Marcelo, którego w awaryjnych sytuacjach zastępuje nominalny stoper – Nacho.

Jak tłumaczy FIFA, kara została nałożona za działania transferowe. Od 2007 do 2014 roku w przypadku Atletico, a także od 2005 do 2014 roku w przypadku Realu Madryt. Dodatkowo kluby otrzymały karę finansową, odpowiednio 900 tysięcy oraz 360 tysięcy franków szwajcarskich. Właściciele zespołów mają 90 dni na uregulowanie wszystkich niejasności i podporządkowanie się regulaminowi.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze