Rapid mistrzem Austrii!!


Rapid Wiedeń stał się dziś nowym mistrzem Austrii, zapewniając sobie końcowe zwycięstwo w przedostatniej kolejce. Drugie miejsce zapewnione mają gracze Salzburga, zaś o 3 miejsce batalia rozstrzygnie się w ostatniej kolejce, pomiędzy Austrią Wiedeń i LASK Linz.


Udostępnij na Udostępnij na

Drużyna z Wiednia zapewniła sobie ostateczny triumf wygrywając u siebie 3-0 z Altachem. Wszystkie trzy gole padły w pierwszej połowie a strzelali odpowiednio : Boskovic, Maierhofer i Hoffer.

Dla Rapidu Wiedeń jest to 32. tytuł mistrzowski w historii tego klubu. Tym większym sukcesem zdobycia mistrzostwa przez wiedeńczyków jest to iż to Salzburg był faworyzowany przez wielu do osiągnięcia końcowego zwycięstwa

Salzburg też wygrał swój mecz z Austrią Wiedeń 2-0, lecz tylko strata punktów przez Rapid pozwalała im na powrót do walki o mistrzostwo kraju.

Zaś drużyną która opuści szeregi pierwszej ligi jest Wacker Innsbruck, potwierdzając swoją słabość w dzisiejszym mecz przeciwko Mattesburgowi który przegrali…0-5.

Przed nami jeszcze tylko jedna kolejka w której dowiemy się kto ostatecznie uplasuje się na najniższym miejscu na podium, jak wcześniej napisałem szansę tą mają dwie drużyny – Austria i Lask.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze