Ramos nie wypędzał Gutiego


Trener Realu Madryt Juande Ramos oświadczył, że w poprzedniej kolejce Primera Division, kiedy prowadzona przez niego drużyna zmierzyła się z Almerią, nie zdecydował się na powołanie Gutiego ze względu na jego nieodpowiednią formę. Zaowocowało to niezadowoleniem ze strony piłkarza, który nie trenuje z ekipą „Królewskich”.


Udostępnij na Udostępnij na


Nie powołałem Gutiego. Zdecydowałem, że dam w tym meczu wykazać się innym piłkarzom, którzy prezentowali się lepiej od niego. Taka jest moja praca – wybrać najlepszych, znajdujących się w tej chwili w optymalnej formie. Każdy zawodnik ma swój charakter, ale do wszystkim należy się odnosić na równi. Ja nikogo ze składu nie wypędzałem – powiedział Ramos na konferencji prasowej.

Trener mistrzów Hiszpanii skomentował także wyścig o tegoroczny czempionat z liderem Primera Division FC Barcelona. „Królewscy” tracą do „Dumy Katalonii” sześć oczek. – Musimy podnieść poziom naszej gry, ponieważ rywalizujemy z drużyną znajdującą się nad nami w tabeli i mającą kilku-punktową przewagę. Jeżeli teraz byśmy się poddali, stracili wiarę w ostateczny triumf, walka o mistrzostwo już byłaby przegrana. Ale wszystko jest w naszych rękach. „Barca” gra na najwyższym poziomie, dla licznych nieosiągalnym i to stanowi dla nas największe utrudnienie.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze