Puchar UEFA: Werder na kolanach!


Gracze Glasgow Rangers pokonali na własnym boisku Werder Brema 2:0. Bohaterem tego spotkania został Gabończyk - Daniel Cousin, który zdobył pierwszego gola i wypracował drugą bramkę. W obu sytuacjach duże błędy popełnił golkiper Werderu Brema - Tim Wiese.


Udostępnij na Udostępnij na

Już w pierwszych minutach gry groźny strzał na bramkę Werderu oddał – Charlie Adam, jednak jego uderzenie zdołał obronić Wise. Potem lekką przewagę mieli goście, lecz nic z niej  nie wychodziło. Obie drużyny bały się rzucić do szaleńczych ataków, bowiem obawiały się straty bramki, która zapewne miałaby ogromny wpływ na spotkanie. W 22. minucie na strzał zdecydował się Rosenberg, jednak jego uderzenie na rzut rożny sparował Alan McGregor. Chwilę potem rzut wolny wykonywał Charlie Adam. Zdecydował się on uderzyć na bramkę podopiecznych Thomasa Schafa, jednak jego strzał nie znalazł drogi do siatki rywali.  W 44. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Werder na bramkę uderzył głową Diego, lecz dobrze w tej sytuacji interweniował McGregor. W doliczonym czasie gry na strzał z ponad 30. metrów zdecydował się Daniel Cousin. Ten strzał zaskoczył zdezorientowanego Wiese, który w ostateczności wrzucił piłkę do własnej bramki. Wynikiem 1:0 sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania.

Druga część gry rozpoczęła się od ataków podopiecznych Waltera Smitha. W 48. minucie przyniosło to efekt w postaci drugiej bramki. W pole karne wbiegł Cousin i szybko uderzył na bramkę Wiese, który wybija futbolówkę przed siebie, na to tylko czekał Davies i to on wbił piłkę do siatki Werderu. W 54. minucie na bramkę Rangersów z rzutu wolnego uderzał Naldo, jednak jego uderzenie powędrowało nad bramką Alana McGregora. W 71. minucie Wise zdołał obronić strzał Fergusona, któremu w owej sytuacji bardzo ładnie podawał Charlie Adam. Chwile potem groźny strzał oddał gracz Werderu – Jensen, jednak po raz kolejny dobrą interwencja popisuję się McGregor. W 88. minucie Lee McCuloch ograł bramkarza Bremeńczyków, lecz nie wiadomo czemu zwlekał ze strzałem do pustej bramki, wykorzystał to Naldo, który w ostatniej chwili wybił piłkę na rzut rożny. Wynik już nie uległ zmianie. Tym samym Rangersi uzyskali na własnym obiekcie bardzo dobry wynik, a Werder aby awansować będzie musiał rozegrać znakomite spotkanie rewanżowe.

Glasgow Rangers – Werder Brema 2:0 ( Cousin 45, Davies 48)

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze