Puchar Narodów Afryki- relacja meczu z grupy „D”


Przed nami kolejny dzień zmagań o Puchar Narodów Afryki. Jutro tj. 23 stycznia mamy dla Was relacje dwóch spotkań rozgrywanych w ramach grupy D.


Udostępnij na Udostępnij na

Przygodę z afrykańską piłką rozpoczniemy tradycyjnie już o godz. 18:00, meczem reprezentacji Tunezji z Senegalem. Kadra prowadzone przez znanego trenera Roger’a Lemerre’a to według fachowców najrówniej grająca ekipa w Afryce. Jest efekt w dużej mierze Francuza, ale gdyby nie zawodnicy to oczywiście sukcesów by nie było. Reprezentacja Tunezji od Mistrzostw Świata 1998 roku jest gościem wszystkich imprez światowych, a również na swoim kontynencie należy do grona zespołów, które są typowane do końcowego zwycięstwa w Pucharze Narodów Afryki. Z roku na rok, za sprawą rodzących się talentów, Tunezyjska piłka podnosi swój poziom. Przeciwnikiem tejże piłki, będzie reprezentacja z polskim akcentem na ławce trenerskiej. Henryk Kasperczak, bo to o nim mowa, może się pochwalić jedną z najmocniejszych ekip tych rozgrywek Pucharu Narodów Afryki. Wystarczy wspomnieć, że o sile zespołu stanowią doświadczeni w bojach El Hadji Diouf, Henri Camara czy Bouba Diop. Doskonałym dopełnieniem do grupy doświadczonych zawodników są młodzi, grający na co dzień w europejskich ligach piłkarze. W prawdzie wyniki rozegranych bezpośrednio przed turniejem, meczów towarzyskich nie są zadowalające to jednak, mecz z Tunezją zweryfikuje ich formę. Tak, więc zapowiada się fantastyczne widowisko, a dodatkowo atmosferę będzie podkręcał specjalista ligi hiszpańskiej, bardzo dobry komentator Mateusz Święcicki.

Na zakończenie dnia proponujemy kolejne spotkanie grupy D. Reprezentacja Republiki Południowej Afryki zmierzy się z drużyną Angoli. W tym pojedynku tak na prawdę ciężko jest wytypować zwycięzcę. Gdyż oba zespoły prezentują podobny futbol. Gospodarz MŚ w 2010 roku, prowadzony jest przez Carlosa Alberto Parreire. Słynny brazylijski trener raczej buduje zespół pod rozgrywany w RPA mundial, więc raczej na sukcesy w tegorocznej edycji PNA się nie może nastawić. Tym bardziej, że grupa D jest bardzo równa. Natomiast reprezentacja Angoli to drużyna bardzo zgrana. Trzon ekipy stanowią piłkarze grający na mundialu rozgrywanym w Niemczech. Jednak mimo, tego doświadczenia to „Czarne Antylopy” będą miały problem by wyjść z grupy. Jednak nic nie stoi na przeszkodzi, by obie reprezentacje stworzyły fantastyczny spektakl. Czy tak będzie? Przekonamy się już jutro, a spotkanie będzie dla Was relacjonował również świetny komentator Marcin Szczudło.

Serdecznie Zapraszam!

Terminarz relacji sportowych live na antenie iGol FM

Środa 23.01.08 18:00 Puchar Narodów Afryki, grupa „D” Tunezja – Senegal komentuje: Mateusz Święcicki

20:00 Puchar Narodów Afryki, grupa „D” Republika Południowej Afryki – Angola komentuje: Marcin Szczudło

Jak nas słuchać?

iGol FM jest radiem internetowym, słuchać je można za pomocą urządzeń podłączonych do sieci Internet, z których najpopularniejszym jest oczywiście komputer stacjonarny.

Winamp
Za pomocą kombinacji klawiszy CTRL + L ładujemy plik playlist’y z serwera. Po wciśnięciu klawiszy wklejamy do pola tekstowego adres: http://fm.igol.pl/igol.m3u

Windows Media Player
Korzystamy z opcji Plik->Otwórz adres URL (skrót: CTRL + U), w pole tekstowe wpisujemy adres: http://fm.igol.pl/igol.m3u.

Uwaga:Windows Media Player wymaga dodatku, umożliwiającego słuchanie audycji w formacie AAC+ , który znajdziecie na stronie radia www.fm.igol.pl

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze