Priwiet Rossija: Ostatni dzień mundialu. Kto zostanie mistrzem świata?


Codzienna dawka mundialowych informacji i ciekawostek przed finałem

15 lipca 2018 Priwiet Rossija: Ostatni dzień mundialu. Kto zostanie mistrzem świata?

To już ostatni dzień mundialu 2018. Dowiemy się, kto podniesie puchar świata, a kto uroni łzy finału. Zanim o samym najważniejszym meczu, to przejrzyjmy informacje nie tylko dotyczące Francji i Chorwacji. Belgia zdobyła historyczny brązowy medal, a Anglia otrzymała lekcję pokory. FIFA podziękowała także osobom pracującym przy turnieju – wolontariuszom.


Udostępnij na Udostępnij na

1. Belgia z brązowym medalem

Wczoraj dowiedzieliśmy się, kto będzie 3. drużyną świata. Brązowe medale wywalczyła reprezentacja Belgii, dla której był to wyczyn historyczny. Nigdy wcześniej piłkarze z tego kraju nie zdobyli medalu na mundialu. „Czerwone Diabły” dopiero drugi raz w historii dostały się do strefy medalowej. W 1986 roku przegrali mecz o 3. miejsce. Na pamiątkę dawnych belgijskich legend w Sankt Petersburgu reprezentacja Belgii wystąpiła w żółtych strojach. W meczu z Anglikami pierwszą bramkę zdobył Thomas Meunier i był to piąty najszybciej strzelony gol w historii meczów o brązowy medal.

Radość z samego medalu mistrzostw świata jeszcze nie była wielka. Belgowie mieli świadomość tego, że stać ich było na grę w finale. Z upływem czasu docenią wynik, jaki osiągnęli na turnieju w Rosji. Piękne podziękowania złożył na Twitterze jeden z najbardziej doświadczonych zawodników „Czerwonych Diabłów” Vincent Kompany.

2. Anglia wyciągnie wnioski

Porażka w meczu o brąz dała Anglikom kolejną lekcję pokory. Trudno było im się pozbierać po przegranej z Chorwacją. Mają jednak świadomość tego, że są młodym zespołem, dla którego przyjdzie jeszcze ten właściwy moment. Harry Kane podkreślił, że „Synowie Albionu” wyciągną wnioski z mundialu w Rosji. Jeszcze usłyszymy o silnej reprezentacji Anglii.

3. Podziękowania dla wolontariuszy

Na mistrzostwach świata obserwujemy głównie tych najważniejszych aktorów, czyli piłkarzy. W mniejszym stopniu sędziów prowadzących zawody. Ale turniej nie mógłby odbyć się bez pomocy wolontariuszy pracujących we wszystkich miastach, w których odbywały się mecze mistrzostw świata. FIFA oficjalnie podziękowała osobom pracującym przy turnieju. Z wszystkimi wolontariuszami spotkali się byli piłkarze Michel Salgado i Julio Baptistao oraz sekretarz generalna FIFA Fatma Samoura. Więcej w poniższym tweecie.

4. Poznamy laureatów

Oprócz meczu finałowego w ostatni dzień mundialu poznamy wszystkich laureatów nagród indywidualnych. O złotego buta nie powinien się martwić Harry Kane. Anglik ma na swoim koncie sześć goli i nikt z grona finalistów nie powinien nawet zbliżyć się do jego dorobku. Raczej pewna jest także nagroda młodego gracza – Kyliana Mbappe. Kwestią otwartą pozostaje złota rękawica, choć nie będzie zaskoczeniem, jak trafi ona do Thibauta Courtoisa. Finał rozstrzygnie kwestię przyznania MVP mistrzostw. Najprawdopodobniej ten tytuł otrzyma piłkarz zwycięskiej drużyny.

5. Ceremonia zamknięcia

W ostatni dzień mistrzostw odbędzie się także ceremonia zamknięcia. Pamiętamy cały czas występ na otwarcie mundialu Robbiego Williamsa. Anglik dał naprawdę mocne show. Teraz przy okazji ostatniego meczu pora na Willa Smitha, obok którego wystąpią Nicky Jam oraz Era Istrefi.

Lekkie show można było już obejrzeć przy okazji konferencji prasowej, na której Will Smith chciał się dowiedzieć, gdzie w poszczególnych krajach ludzie oglądali mistrzostwa świata?

6. Argentyńczyk sędzią finału

Przystępując już do samego najważniejszego wydarzenia niedzieli, wiemy, kto będzie gwizdać w meczu finałowym. Na głównego arbitra wybrano Nestora Pitanę z Argentyny. Co ciekawe, ten sędzia był brany pod uwagę na obsadę ostatniego meczu cztery lata temu. Wtedy niestety Leo Messi i spółka popsuli możliwość sędziowania 43-latkowi przez swój awans do finału. Do obsady meczu w Moskwie Argentyńczyk miał dwóch konkurentów. Pierwszy z nich – Irańczyk Alireza Faghani – został przydzielony do meczu o 3. miejsce, a drugi – Holender Bjorn Kuipers – został mianowany czwartym sędzią spotkania finałowego.

7. Francja–Chorwacja

Do ostatniego meczu mistrzostw świata pozostają już tylko godziny. Nerwowo odliczają je Francuzi i Chorwaci, którzy będą głównymi zainteresowanymi tego pojedynku. Więcej o reprezentacjach, które zagrają o puchar świata, będziecie mogli przeczytać niedługo na łamach naszego portalu. Śledźcie nas uważnie.

A tak w ostatnią noc przed finałem prezentował się stadion w Moskwie.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze